Góra

Sonotermoliza co to – na czym polega sonotermoliza?

Sonotermoliza co to – na czym polega sonotermoliza?

Sontermoliza co to? Na czym polega?

Sonotermolipoliza to jednoczesna redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu. Dzięki wykorzystaniu zarówno ultradźwięków jak i fal radiowych, oczekiwane efekty są jeszcze bardziej zadowalające. Ultradźwięki wpływają bezpośrednio na błony komórkowe adipocytów czyli komórek tłuszczowych, przyczyniając się do rozbijania tkanki tłuszczowej.  Podczas stosowania ultradźwięków, generowane są pęcherzyki, które wraz ze wzrostem ciśnienia ulegają implozji. W trakcie implozji pęcherzyki emitują falę ciśnienia, która rozchodzi się w ośrodkach płynnych, pobudzając adipocyty, co prowadzi do rozpadu błony komórkowej i rozpadu adipocytów. Uwolnione kwasy tłuszczowe są następnie metabolizowane przez wątrobę i wydalane z organizmu.

Wykorzystanie fal radiowych opiera się na wywołaniu efektu termicznego w tkance. Wpływ ciepła na włókna kolagenowe, sprawia, że włókna te kurczą się, tym samym napinając skórę i nadając jej elastyczność. Dodatkowo do aktywnej pracy zostają pobudzone fibroblasty, które produkują więcej kolagenu i elastyny. Korzystne działanie fal radiowych obejmuje zatem redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu, a także odmłodzenie i ujędrnienie skóry. Dodatkowo,  fale radiowe stymulują tkanki powierzchowne i głębiej położone, poprawiając ich dotlenienie i odżywienie, sprawiając, że niechciany cellulit ulega redukcji bądź jest zdecydowanie mniej widoczny.

Wskazania do sonotermolipolizy

Wykorzystanie połączenia ultradźwięków i fal radiowych jest szczególnie wskazane dla osób, którym zależy na modelowaniu sylwetki i redukcji cellulitu. Osoby chcące poprawić ujędrnienie skóry i jej elastyczność jak najbardziej mogą zdecydować się na opisywaną procedurę. Dodatkowa poprawa jakości skóry, a nawet zmniejszenie jej wiotkości jest dodatkowym plusem zachęcającym do skorzystania z technologii sonotemolipolizy. 

Uzyskiwane efekty

Przede wszystkim, po wykonanej procedurze uzyskujemy redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu. Następuje wzmożone napięcie skóry, likwidując jej wiotkość w niepożądanych  miejscach. Widoczne zagęszczenie skóry, wzmaga jej elastyczność i jędrność, sprawiając, że jest ona wygładzona i odżywiona. Ponad to, uzyskuje się efekt modelowania sylwetki, a uporczywe złogi tłuszczowe z którymi walczy wiele osób, zostają zlikwidowane. 

Przeciwskazania

Niestety technologie wykorzystywane podczas sonotermolipolizy sprawiają, że nie wszyscy mogą skorzystać z tej procedury. Choroba nowotworowa, jak również choroby autoimmunologiczne są przeciwskazaniem do sonotermolipolizy. Z racji tego, że przy opisywanej procedurze, zostaje obciążona wątroba, również osoby z ciężkimi chorobami wątroby niestety nie mogą skorzystać z tej innowacyjnej technologii. Dodatkowo rozrusznik serca, ciąża i laktacja nie pozwalają na przeprowadzenie sonotermolipolizy. 

Category:

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password