La Source
Góra
Gabitent La Source

Laser Vectus

Laser diodowy do depilacji ciała Vectus

Czy depilacja laserowa jest skuteczna?

Mimo licznych metod usuwania owłosienia z ciała, depilacja laserowa wciąż jest uważana za tę najskuteczniejszą i przynoszącą najlepsze efekty. Co najważniejsze, depilacja laserowa gwarantuje trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia.

Na czym polega depilacja laserowa Vectus?

Metoda ta polega na usuwaniu włosów za pomocą emisji światła. Głowica lasera wysyła wiązkę światła, która wnika głęboko w skórę i niszczy macierz włosa. Znajdujący się tam pigment – melanina – pochłania energię świetlną zamieniając ją w energię termiczną. Dochodzi do tzw. selektywnej fototermolizy mieszka włosowego, która prowadzi do niszczenia cebulek włosów oraz trwałego niszczenia komórek macierzystych włosa. Wypalone komórki macierzy nie są w stanie produkować nowych włosków, co skutkuje ogromną efektywnością depilacji laserowej w usuwaniu owłosienia.

LASER DIODOWY VECTUS

Certyfikat FDA | Certyfikat wyrobu medycznego

Depilacja za pomocą lasera diodowego

Jedną z metod depilacji laserowej jest tzw. depilacja laserem diodowym. Szacuje się, że skuteczność tej metody depilacji sięga ok. 98%. Usuwanie włosków za pomocą lasera diodowego jest możliwe niemalże z każdej części ciała – od rąk, brzucha, pleców czy nóg po okolice bikini. Skóra pozostaje trwale gładka już na zawsze, po wykonaniu 6-8 sesji depilacji laserowej. Konieczność wykonania kilku serii zabiegu na daną partię ciała wynika z faktu, iż włosy rosnące na naszym ciele są w różnych fazach wzrostu włosa, a laser usuwa włosy będące w pierwszej fazie wzrostu.

Laser diodowy Vectus – najlepsza metoda trwałego usuwania owłosienia? ?

Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowocześniejszych urządzeń do depilacji laserowej, jednak jednym z najskuteczniejszych dostępnych na rynku laserów jest medyczny laser diodowy Vectus. Laser Vectus jest swojego rodzaju następcą lasera Light Sheer Duet. Został opracowany przez amerykańską firmę Palomar Medical Technologies, posiada także certyfikat FDA – amerykańskiej Agencji Żywności i Leków, co gwarantuje jego bezpieczeństwo. 

⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ (4,9/5)
osocze-bogatopłytkowe-fibryna-stymulatory-tkankowe-Poznań-medycyna-estetyczna-kriolipoliza-ejal40-sunekos200-sunekos1200
Autoryzowany Gabinet

Podmiot leczniczy nr 000000245990

Jaka jest różnica między laserem Vectus a laserem Light Sheer Duet?

Przede wszystkim laser Vectus jest unowocześnionym laserem Light Sheer DuetRóżnica pomiędzy tymi dwoma modelami polega na tym, że laser diodowy Vectus usuwa nawet jasne czy rude włosy, z kolei laser Light Sheer Duet nadaje się głównie do włosów ciemniejszych. Nie posiada on także technologii chłodzącej, w przeciwieństwie do lasera Vectus. Vectus posiada także większą głowicę, co skraca czas wykonywania zabiegu. Największą zaletą Vectus, dzięki której przewyższa on swojego poprzednika, jest technologia Skintell – czytnik poziomu melaniny, dzięki któremu możliwe jest dopasowanie parametrów urządzenia do indywidualnych potrzeb pacjenta, zapewniając jak najbardziej optymalne warunki zabiegu.

Co wyróżnia laser diodowy Vectus?

 • Skintel™ – inteligentny czytnik poziomu melaniny 

Laser Vectus, jako jedyny na świecie jest wyposażony w czytnik poziomu melaniny, dzięki czemu urządzenie na podstawie poziomu tego składnika dobiera indywidualne parametry zabieguprzy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa, ograniczając ryzyka poparzenia do zera. 

 • Advanced Contact Cooling™  

Technologia ta, zastosowana w głowicy lasera, zapewnia wysoki komfort pacjenta w trakcie zabiegu epilacji laserowej, zapewniając właściwości chłodzące, niwelując uczucie gorąca na obszarze skóry poddawanym zabiegowi. Wyczuwalność ciepła w trakcie zabiegu jest minimalna. Skóra pacjenta jest chłodzona zarówno przed, w trakcie, jak i po emisji światła laserowego. Dzięki chłodzeniu, możliwe jest zastosowanie wyższej energii w trakcie zabiegu, co zwiększa jego skuteczność.

 

 • Photon Recycling™ 

Opatentowana technologia photon wykorzystuje naturalny sposób odbijającego się światła od skóry, zwiększając efektywność energii emitowanej przez laser. Dzięki wbudowanym w głowicę lustrom światło powraca, co skutkuje ponownym wykorzystaniem światła do zabiegu, zwiększając jego efektywność.

 • Dwie głowice 

W zależności od rozmiaru obszaru zabiegowego wybierana jest jedna z dwóch głowic. W przypadku depilacji niewielkich obszarów skóry (usuwanie wąsika), stosuje się małą, precyzyjną głowicę (12×12 mm). Z kolei przy depilacji większych powierzchni (nogi, plecy), zastosować można dużą głowicę (23×38 mm), co pozwala na skrócenie czasu trwania zabiegu. Odpowiednia wielkość głowicy zapewnia większą precyzję depilacji laserowej.

Jak przygotować się do pierwszego zabiegu?

Przed pierwszym zabiegiem epilacji laserowej należy zgolić wybraną partię ciała, pozostawiając mały fragment skóry z włosami, ok. 2cm x 2cm, tak by kosmetolog mógł dobrać odpowiednie parametry wiązki lasera do wybranego obszaru skóry.

Warto pamiętać o tym, że im ciemniejsze włosy, tym prościej je usunąć. Oznacza to, że w przypadku bardzo jasnego, wręcz przeźroczystego owłosienia, efekty mogą nie być tak piorunujące, choć na pewno będzie widoczna poprawa.

Jakie partie ciała można depilować laserem Vectus?

 • twarz,
 • pachy,
 • ręce,
 • nogi,
 • pośladki,
 • brzuch,
 • plecy,
 • klatka piersiowa,
 • okolice bikini.

Nakłucia wykonywane są na głębokości 2-4 mm lub 1-3,5 mm. Zabieg może być wykonywany za pomocą cienkiej igły lub specjalnego pistoletu. Zabieg jest bezbolesny, a podczas niego występuje niewielkie krwawienie. Po zabiegu na skórze pojawiają się zaczerwienienia lub krwiaki, które szybko ustępują.

Przeciwskazania do zabiegu depilacji laserowej

Do przeciwskazań wykonywania zabiegu należą:

 • ciąża,
 • świeża opalenizna,
 • choroby takie jak padaczka, cukrzyca
 • choroby skórne; bielactwo, łuszczyca,
 • aktywne infekcje skórne, przerwana ciągłość naskórka na obszarze zabiegowym,
 • przyjmowanie leków – terapia retinoidami, leki fotouczulające, obniżające krzepliwość krwi,
 • wszczepiony rozrusznik serca,
 • niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne.

Jak wygląda zabieg epilacji laserem Vectus?

Zabieg poprzedzony jest konsultacją ze specjalistą – w przypadku braku przeciwskazań do wykonania epilacji, można przejść do zabiegu.

Najpierw do skóry pacjenta przykładany jest czytnik Skintell, w miejscu, w którym usuwane będzie owłosienie. Określa on poziom melaniny i na podstawie tego odczytu ustawiane są automatycznie indywidualne parametry zabiegu, dopasowane do skóry pacjenta.

Następnie, w zależności od rozmiaru wybranego obszaru, wybierana jest wielkość głowicy. W przypadku dużych obszarów, np. nóg, wybierana jest duża głowica, a w przypadku małych, np. wąsik precyzyjna mała głowica.

Głowica przykładana jest do skóry i dochodzi do emisji wiązki światła laserowego, które wnika głęboko w skóręsięgając do mieszków włosowych i powodując ich termiczną destrukcję. Głowica jest zakończona grubą warstwą szkła szafirowego, co w połączeniu z chłodzącą technologią zastosowaną w laserze Vectus, zapewnia komfort pacjenta.

Czas trwania zabiegu zależy od wybranego obszaru. Zabieg depilacji laserowej laserem Vectus jest tak krótki między innymi dzięki technologii Photon Recykling ™. Dla przykładu usunięcie owłosienia z pleców mężczyzny trwa około 30 minut.

Postępowanie po zabiegu epilacji laserem Vectus?

Usuwanie owłosienia laserem Vectus jest procedurą nieinwazyjną, z tego względu nie wymaga on szczególnej uwagi pozabiegowej. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Należy także pamiętać o unikaniu gorących kąpieli, korzystania z solarium czy sauny do kilku dni po zabiegu. 

Dodatkowo może wystąpić delikatne uczucie podobne do łagodnego oparzenia słonecznego, występujące zwykle od 2 do 24 godzin po zabiegu, maksymalnie do 72 godzin po depilacji. 

Oprócz zaczerwienienia, może wystąpić delikatna opuchlizna, zwykle ustępująca w ciągu 2-3 dni po zabiegu.

Do momentu ustąpienia zaczerwienienia zaleca się unikania poniższych czynności; 

 • Nakładania kosmetyków na obszar zabiegowy,
 • Pływania w basenach,
 • Czynności nasilających pocenie lub podnoszących temperaturę ciała,
 • Wystawiania na słońce, opalania skóry po zabiegu (w przypadku nieuniknionego kontaktu skóry ze słońcem, zaleca się zastosowanie kremu z SPF 45 i wyżej).

Skóra po zabiegu może być także szczególnie wrażliwa na temperaturę.

Epilację laserową można bez przeszkód stosować również latem, lecz należy pamiętać o unikaniu ekspozycji na słońce lub stosowaniu kremów z wysokim filtrem na skórze poddanej zabiegowi.

Skuteczność depilacji laserowej

Pierwsze efekty można zaobserwować już po pierwszej fotodepilacji. Całkowitego braku włosów zwykle można się spodziewać po 5-8 wizytach, w zależności od koloru, długości i grubości włosów. To, ile zabiegów depilacji laserowej będziemy musieli wykonać, aż do uzyskania odpowiednich efektów, jest różne dla każdego pacjenta. Zalecane jest wykonanie około 4-6 zabiegów, ze względu na nierównomierny wzrost włosów na naszym ciele. Podczas pierwszego zabiegu zwykle usuwanych jest około 30% włosów z wybranego obszaru. 

Pomiędzy kolejnymi zabiegami w serii, dla osiągnięcia jak najlepszego rezultatu, należy robić przerwy;

 • twarz – 4 tygodnie,
 • ramiona i bikini – 4-6 tygodni,
 • plecy i nogi – 8-10 tygodni.

Cena depilacji laserem Vectus

Ceny tego typu zabiegów, w zależności od wybranego przez nas obszaru, wahają się średnio od 200 zł(wąsik) do 600zł(uda wraz z kolanami) za jeden zabieg w serii. Ceny różnią się także w zależności od płci; zwykle usługa przeznaczona dla mężczyzn jest nieco droższa, ze względu na statystycznie większą ilość występującego owłosienia.

Czy warto?

Depilacja laserowa, mimo iż należy do najdroższych metod usuwania niechcianego owłosienia, z pewnością jest także najskuteczniejszą z nich. Mimo konieczności wykonania kilku serii zabiegów, których liczba będzie się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, efekty depilacji laserowej są spektakularne i długotrwałe.

Depilacja laserem diodowym Vectus jest w pełni bezpieczna i nie niesie ze sobą znaczącego ryzyka, o ile nie występują żadne przeciwskazania do wykonania zabiegu. Dzięki nowoczesnym technologiom zastosowanym w urządzeniu, ból i dyskomfort podczas depilacji został ograniczony do minimum

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password