Góra
Gabinet La Source

Obszar brwi - jak i dlaczego się starzeje?

Encyklopedia starzenia się ciała

Gabinet medycyny estetycznej zabiegi na twarz krilipoliza hifu3d radiofrekwencja mikroiglowa Poznan centrum ulica Fredry kolo Zamku Kosciuszki infuzja tlenowa

2023

BAZA WIEDZY

Gabinet medycyny estetycznej zabiegi na cialo krilipoliza hifu3d radiofrekwencja mikroiglowa Poznan centrum ulica Fredry kolo Zamku Kosciuszki 2

Eksperci

Słowniczek

  1. Utrata tkanki tłuszczowej na skroniach
  2. Opadnięcie skrajnej części brwi
  3. Uniesienie wewnętrznej części brwi
  4. Zapadnięcie pod górną brwią
  5. Poziome zmarszczki na czole

Z biegiem lat oczywiście, nasze usta zaczynają się robić coraz cieńsze z tego samego powodu, z którego nasza skóra z czasem staje się wiotka czyli postępującej  utracie kolagenu.

30 objawow starzenia -obszar brwi termolifting i autologiczne wypełniacze oraz stymulatory tkankowe Gabinet Medycyny Regeneracyjnej i Estetycznej ul. Kosciuszki 86:5 Poznan
certyfikat-kriolipoliza-osocze-bogatoplytkowe-mezoterapia-iglowa-fibryna-hifu-3d-velashape-3-oczyszczanie-wodorowe-anatomia-twarzy-medycyna-regeneracyjna-i-estetyczna-umowa-szkoleniowa-skrypt-szkoleniowy-poznan-szkolenia-instytucja-szkoleniowa

Młodzieńcze usta są pełne, ponieważ młoda skóra zawiera  nie tylko dużo kolagenu ale i naturalnie występującego kwasu hialuronowego odpowiedzialnego za nawilżenie od wewnątrz, dając tym samym efekt wypełnienie.

W młodym wieku nasze zęby są  większe i tym samym pomagają podeprzeć usta i zachować ich jędrność. Kwestia samego uzębienia wpływa również na na to czy rozmówca odgadnie nasz  faktyczny wiek.

Patrząc z boku, obszar wokół ust osoby młodej jest charakterystycznie uwypuklony w porównaniu do osoby starszej o parę dekad.

 

Opadanie kącików ust

 

Tak jak z wiekiem, skóra traci swoją elastyczność i sprężystość, mięśnie twarzy tracą swoją siłę, co prowadzi do utraty podparcia dla tkanek skórnych w okolicy ust. Zmienia się również struktura kości i samej żuchwy a tkanka tłuszczowa zanika lub zmieni ułożenie powodując zapadnięcia i utratę objętości i wypełnienia.

Zmiany te w zależności od kształtu twarzy prowadzą do opadania tkanek i tworzenia się bruzd, a także do zwiększenia odległości między kącikami ust, co nadaje twarzy smutny wygląd.

Utrata objętości w okolicy ust, jak zostało to już wspomniane powyżej może być również spowodowana spadkiem ilości tkanki tłuszczowej w okolicy policzków i warg.

Również spadkiem produkcji elastyny w skórze, prowadzi do utraty jędrności i sprężystości skóry.

Co zrobić by zredukować objawy związane z opadaniem kącików ust?

Podłoże problemu jest różne w zależności od osoby. Dostępne są różne zabiegi kosmetyczne i medyczne, takie jak wypełniacze, lifting twarzy i mezoterapia czy terapie autologiczne coraz bardziej popularne ze względu na swoje bezpieczeństwo.

Zabiegi mogą pomóc w przywróceniu utraconego podparcia i jędrności skóry, a także poprawić sam kształtu ust a nawet zredukować opadania kącików ust.

 

 

Rynienka podnosowa również  traci swój pierwotny wygląd.  Spłaszcza się i traci swój naturalny kształt i zarys.“Łuk kupidyna”, traci swoją krzywiznę i wyrazistość.

 

Z wiekiem kontury wokół ust przestają być gładką linią, przybierają kształt falisty (z górami i dolinami) i zanika granica czerwieni wargowej. Usta tracą kolor i kontrast. Granica czerwieni wargowej jest miejscem, w którym czerwień przechodzi w skórę warg.

 

Pojawiają się tzw. charakterystyczne „zmarszczki palacza”.

Zmarszczka palacza to specyficzny rodzaj zmarszczki, która często pojawia się u osób palących papierosy. Powstaje głównie ze względu na dwa czynniki: nawyk palenia i powtarzające się ruchy warg podczas palenia.

  1. Nawyk palenia: Papierosy zawierają szereg szkodliwych substancji chemicznych, w tym nikotynę. Palenie powoduje skurcze naczyń krwionośnych w skórze, co prowadzi do zmniejszonego dopływu krwi i składników odżywczych do skóry. To powoduje osłabienie i uszkodzenie kolagenu i elastyny, które są odpowiedzialne za jędrność i elastyczność skóry. Utrata tych składników prowadzi do powstawania zmarszczek, w tym zmarszczki palacza.

  2. Powtarzające się ruchy warg: Palenie papierosów wiąże się z charakterystycznymi ruchami warg, takimi jak zaciskanie ust przy paleniu, częste ruchy warg podczas wciągania dymu oraz wypuszczanie dymu. Te powtarzające się ruchy mogą prowadzić do powstawania zmarszczek na wargach i wokół ust. Powtarzane skurcze i ruchy powodują utratę elastyczności skóry w tych obszarach, co z kolei sprzyja tworzeniu się zmarszczek.

Zmarszczka palacza najczęściej pojawia się wokół ust, zwłaszcza na górnej wardze, i ma charakterystyczny kształt pionowej linii lub linii wachlarza. Warto podkreślić, że zmarszczka palacza nie występuje tylko u osób palących papierosy. Niektóre ruchy i nawyki, takie jak częste zaciskanie warg, dmuchanie na gorące napoje mogą również przyczyniać się do powstawania podobnych zmarszczek wokół ust.

 

 

 

Linie marionetki

Potencjalne pojawienie się pionowego wgłębienia/zmarszczki przy kącikach ust, tak zwane “linie marionetki”

“Liny marionetki” są jednym z objawów starzenia się twarzy i związane są z utratą objętości tkanek w okolicy policzków i opadaniem tkanek skórnych i mięśniowych w okolicy ust. Aby zredukować te linie, można stosować różne zabiegi z zakresu chirurgi plastycznej ,medycyny regeneracyjnej, estetyczne czy zabiegi kosmetyczne oraz z zakresu fizjoterapii twarzy.

 

Jak usunąć linie marionetki?

 

 

Górna warga wydaje się być bardziej podatna na oznaki starzenia w porównaniu do dolnej wargi, która ma znacznie większą odporność na opadanie.

Proces starzenia się warg jest wynikiem głównie dwóch czynników: starzenia się mięśni i fotostarzenia.

 

szkolenie-instytucja-szkoleniowa-akademia-urządzenia-hi-tech-modelowanie-sylwetki-usuwanie-przebarwień-zmarszczek-blizn-autologiczny-wypełniacz-fibryna-bogatopłytkowa-strukturalna-osocze-bogatopłytkowe-kriolipoliza-velashape-3-hifu-3d-mezoterapia-igłowa-lipoliza-iniekcyjna-stymulatory-tkankowe-biostymulatory-masaż-kobido-radiofrekwencja-mikroigłowa-oczyszczanie-wodorowe-infuzja-tlenowa-trwałe-usuwanie-tkanki-tłuszczowej-rewitalizacja-skóry-nawilżanie

Mięsień okrężny ust jest złożonym mięśniem, który otacza szparę jamy ustnej. W miarę starzenia się, mięśnie się rozluźniają, a usta wydają się „oklapłe”.

Fotostarzenie przyspiesza rozpad kolagenu, co powoduje utratę macierzy komórkowej i zmniejszenie ilości wody zatrzymywanej w tkance.

Utrata tonacji skóry w wargach to raczej problem mikrokrążenia. Ładny, jasno różowy lub czerwony kolor ust młodzieńczych tworzony jest przez naczynia krwionośne. Ponieważ krążenie krwi i naczynia krwionośne przestają działać optymalnie wraz z wiekiem, czerwień wargowa traci jasny ton.

Jak przywrócić czerwień wargową >

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password