La Source
Góra
Gabitent La Source

Lifting żuchwy - KOBIETA 57 LAT

Lifting twarzy, szyi i dekoltu

Czym jest HIFU 3D?

Nieinwazyjny lifting bez skalpela > dowiedz się więcej

Praca z klientką w gabinecie La source, poza regeneracją skóry często polega na korekcie w zakresie objętości, konturu i utraconych proporcji twarzy.

 

Aktualnie najbardziej popularnymi produkami na rynku, które pozwalają uzupełnić defekty objętościowe są stymulatory tkankowe oraz fibryna bogatopłytkowa. Specjaliści Gabinetu La source wybierając produkty i technologie, na których pracują, poza jakością, która bezdyskusyjnie musi być najwyższa, szczególną uwagę zwracają na kolejność stymulacji i dążą do naturalnej młodości wyglądu skóry. 

 

Indywidualne podejście oraz procedury, typowe dla La Source, pozwalają otrzymać najwyższe rezultaty. Uzyskując tym samym bardzo naturalne i estetyczne satysfakcjonujące efekty. 

 

Poniżej przedstawiamy metamorfozę klientki, u której został wykonany wielopoziomowy lifting z zastosowaniem nowoczesnych technologii i symulatorów zapewniających różnorodny stopień uniesienia i nadania tkankom gęstości.

Przypadek przedstawia 57– letnią klientkę, która nigdy wcześniej nie korzystała z zabiegów chirurgii i medycyny estetycznej. W celu opracowania szczegółowego planu wielopoziomowego liftingu skóry została przeprowadzona szczegółowa konsultacja oraz ocena stanu skóry naszej klientki.

 

Pani podejmuje sporadyczną aktywność fizyczną – kilka razy w miesiącu uczęszcza na basen. Dodatkowo w domu wykonuje ćwiczenia przy użyciu hantelek. Jeśli chodzi o dietę, jest ona zbilansowana. Klientka nie spożywa produktów spożywczych typu fast food. Jeśli już, to pojawiają się one bardzo sporadycznie. Analiza stanu skóry wykazuje, iż pojawia się postępująca wiotkość, która wynika z naturalnego procesu starzenia się skóry. Dodatkowo u naszej klientki występują czynniki zewnętrzne, które przyspieszają proces starzenia skóry.
Intensywna wiotkość skóry klientki  jest wynikiem nadmiernej ekspozycji na promienie UV (fotostarzenie). Promienie UV, a w szczególności UVA, które dociera do najgłębszych warstw skóry tzw. skóry właściwej. Ten rodzaj promieniowania odpowiada za przedwczesne starzenie skóry.

 

Ponadto zauważalna jest zmniejszona elastyczność skóry. Ma to związek z obniżoną zawartością włókien kolagenowych i elastynowych, które są niezbędne, aby utrzymywać kontur twarzy. W dodatku zauważane są również oznaki suchości skóry.

Poza tym, klientka zgłosiła się z problemem opadającego owalu twarzy, który wynika ze ścieńczenia, wysuszenia skóry oraz obniżonej elastyczności. Utrata konturów twarzy wynikała również z zaniku podskórnej tkanki tłuszczowej. Ostatnim elementem, z którym klientka się zwróciła do nas, jest występujący problem zmarszczek wokół ust i oczu. Główną przyczyną występowania zmarszczek w okolicy ust jest palenie tytoniu przez klientkę.

 

Uzyskane wiadomości o życiu socjalnym, społecznym, pracy oraz domowej pielęgnacji pozwoliły na wyciągnięcie wniosków. Na podstawie zebranego szczegółowego wywiadu została zaplanowana kolejność kroków odbudowujących objętości i napięcia skóry.

Skontaktuj się z nami w celu ustalenia planu Twojej kuracji!

Szczegółowy plan przeprowadzanej terapii

Pierwszym etapem rozwiązania problemu naszej klientki było wykonanie oczyszczania wodorowego wraz z infuzją tlenową na obszarze twarzy, szyi i dekoltu. Wybór powyższej procedury wiąże się z przygotowaniem i dokładnym oczyszczeniem skóry. Procedura ta stanowi wstęp do terapii anti – aging. W ten sposób oczyściliśmy skórę na poziomie komórkowym – redukując i neutralizując wolne rodniki, które odpowiedzialne są za przyspieszanie procesu starzenia się skóry. Przeprowadzono 3 spotkania w cyklu 2 tygodniowym.

 

Kolejnym krokiem było zastosowanie terapii łączonej. Jest to połączenie ze sobą procedur: radiofrekwencji mikroigłowej, Hifu oraz mezoterapii igłowej. Każda z wymienionych technologi doskonale działa w pojedynkę. Jednakże, kiedy połączy się jej ze sobą mogą działać kompleksowo na różny problemy jednocześnie.

Cała terapia łączona opierała się na naprzemiennym zastosowaniu radiofrekwencji mikroigłowej i Hifu. Ze względu na stan skóry klientki tzn. wiotkość, scieńczenie i utratę napięcia terpię łączoną rozpoczęto od radiofrekwencji mikroigłowej. Po upływanie 4 tygodni zostało przeprowadzone Hifu. Podczas terapii łączonej wykorzystano 3 procedury radiofrekwenjci mikroigłowej oraz 3 procedury Hifu. Dodatkowo pomiędzy powyższymi procedurami prowadzono mezoterapię w celu odżywienia, nawilżenia skóry, a co więcej wspomóc procesy regeneracji i odbudowy skóry. Dzięki czemu produkcja kolagenu i elastyny mogła przebiegać na najwyższym poziomie. Zastosowanymi preparatami w przypadku mezoterapii igłowej były: DMEA, seria BTX, kompleksy witamin.

 W około 6 miesięcy otrzymaliśmy ujednolicony koloryt skóry. Ponadto struktura, gęstość i napięcie uległy znacznej poprawie.

 

Kolejnym krokiem było zastosowanie terapii łączonej, a mianowicie połączenia osocza bogatopłytkowego oraz fibryny bogatopłatkowej. Terapia tymi dwoma produktami pozwoliła na głęboką regenerację skóry, poprawę kolorytu oraz zwiększenia napięcia. Fibryna bogatopłytkowa została podana w następujące obszary: bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki palacza, marionetki oraz okolice oczu. Pozwoliła na uzyskanie naturalnego efektu wypełnienia tych okolic. W ten oto sposób uzyskano naturalny bez przerysowania efekt poprawy owalu twarzy. Aby rezultaty biostymulacji skóry osoczem oraz fibryną bogatopłytkową były widoczne, u naszej klientki zastosowano terapię opierającą się na wykorzystaniu 3 procedur osocza na całą twarz, oraz 4 procedur fibryny. Warto podkreślić, że użycie osocza oraz fibryny to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą korzystać z naturalnych produktów. Osocze i fibryna są produktami autologicznymi, co w praktyce oznacza, że uzyskujemy je z własnej krwi.

Kolejnym krokiem, a zrazem ostatnim, który pozwoli na długotrwałe utrzymywanie uzyskanych efektów było zastosowanie stymulatorów tkankowych, dokładnie mówiąc sunekos 1200 oraz sunekos 200. Stymulatory sunekos są połączeniem kwasu hialuronowego z sekwencją sześciu aminokwasów. Ich głównym celem jest stymulacja fibroblastów do syntezy nowych włókien: kolagenu i elastyczny. W rezultacie czego uzyskuje się naturalny efekt wolumetryczny oraz zagęszczenie, ujędrnienie skóry. W przypadku naszej klientki została wykonana następująca procedura: sunekos 1200 (obszar policzki, bruzdy nosowo-wargowe), sunekos 200 (oczy), sunekos 200 (oczy, marionetki), sunekos 1200 (bruzdy nosowo – wargowe). 

 

Podsumowując, uzyskane efekty naturalnego liftingu skóry wynikają z odpowiedniego doboru procedury oraz odstępu czasowego pomiędzy nimi. Rezultaty, które udało się nam uzyskać wynikają z umiejętności korzystania z szerokiej gamy nowoczesnych technologii i stymulatorów tkankowych. Opisana procedura wielopoziomowego liftingu skóry La source jest bardzo wydajna i niezwykle satysfakcjonująca. Pozwala bowiem na osiągnięcie napięcia skóry oraz wykonturowania twarzy poprzez produkcję nowych włókien białkowych, oraz z naturalnego skrócenia i przebudowy włókien kolagenowych i elastynowych. Podczas zastosowanych procedur nasza klientka nie była wyłączona z życia towarzyskiego, poza czasem rekonwalescencji po procedurze radiofrekwencji mikroigłowej. Nie trwało to natomiast dłużej niż dwa dni.

Klientka stwierdziła, że rezultaty kuracji bardzo pozytywnie wpłynęły na jej samoocenę i dodały ogrom pewności siebie. Efekty poprawiły także poziom poczucia własnej wartości i  dały satysfakcję z życia w nowej odsłonie. Dodatkowo stała się bardziej otwarta na otaczające ją środowisko.

Korzyści z przeprowadzonej terapii:

 • przywrócenie utraconego owalu twarzy,
 • ujednolicony koloryt skóry,
 • zagęszczenie i napięcie tkanek,
 • spłycenie zmarszczek,
 • odzyskanie młodszego wyglądu bez ingerencji chirurga plastycznego.

HIFU 3D i jego zastosowanie w medycynie regeneracyjnej i estetycznej:

 • Mocny lifting opadających części twarzy,
 • spłycenie i redukcja zmarszczek
 • redukcja tkanki tłuszczowej
 • modelowanie twarzy

Radiofrekwencja mikroigłowa i jej zastosowanie w medycynie regeneracyjnej i estetycznej:

 • Kompleksowa przebudowa skóry na 3 poziomach,
 • redukcja zmarszczek, bruzd i blizn,
 • usuwanie przebarwień,
 • modelowanie owalu twarzy.

 

Stymulatory tkankowe i ich zastosowanie w medycynie regeneracyjnej i estetycznej:

 • Przywrócenie nawilżenia skóry,
 • usuwanie zmarszczek i bruzd,
 • dostarczenie skórze potrzebnych składników odżywczych,
 • przyspieszenie okresu rekonwalestencji.

Gabinet Medycyny Regeneracyjnej i Estetycznej La Source w swojej ofercie posiada liczną ilość zabiegów od modelujących sylwetkę po lifting i usuwanie zmarszczek. Gabinet La Source w Poznaniu może pochwalić się także w ofertach dla ofert spa i odnowy biologicznej.

 

Usuwanie tkanki tłuszczowej – najpopularniejszym sposobem na pozbycie się tkanki tłuszczowej jest kriolipoliza. Efekty już po pierwszym zabiegu są spektakularne, bo ubywa jej od 25% do nawet 40%. Najpopularniejszym urządzeniem do kriolipolizy jest CoolTech, jednak na rynku inni producenci oferują urządzenia medyczne takie jak kriolipoliza CLATUU, Criomax, KRIOLPOL HT, czy CRIOQUEEN SCADI. W La Source korzystamy z urządzenia CRYO Angle 360, dzięki innowacyjnej głowicy 360 cały obszar jest poddany wymrożeniu, a nie tak jak w przypadku CoolTech. Niektóre urządzenia do kriolipolizy posiadają silikon medyczny, dzięki któremu membrana antyodmrożeniowa nie jest wymagana.

Kolejnym sposobem na pozbycie się tkanki tłuszczowej jest lipoliza iniekcyjna. W wielu klinikach w całej Polsce jest to popularny zabieg redukujący tkankę tłuszczową. Na rynku jest wiele preparatów do lipolizy iniekcyjnej takich jak Lipooshock, Aqualyx, LIPOMAX, Lipodren, jednak największą skuteczność wykazuje preparat do lipolizy iniekcyjnej o nazwie Cincelar +. Wykazuje on najmniejszą ilość skutków ubocznych po przeprowadzonym zabiegu.

Na rynku istnieją także urządzenia medyczne do podgrzewania tkanki tłuszczowej. Za pomocą fali radiowej oraz podczerwieni, tkanka tłuszczowa ulega rozpadowi, czyli apoptozie. Producenci oferują szeroką gamę takiej aparatury, jak na przykład VelaShape 3, CANDELA VelaShape 3, Vacushape, Sinco Kuma Shape, VelaSmooth. W La Source korzystamy z VelaShape 3, które posiada 3 funkcje: endermologia, redukcja złogów tłuszczowych, redukcja obwodu ciała.

 

Lifting bez skalpela | termolifing – w przypadku liftingu bez skalpela i bez użycia igieł najpopularniejszym aparatem jest HIFU. Za pomocą skupionej wiązki fali utradźwiękowej, tkanka podskórna jest podgrzewana do 70°C i włókna kolagenowa ulegają skróceniu, co w efekcie daje nam napięta, ujędrnioną skórę. Na rynku jest wiele urządzeń HIFU takich jak: HIFU Ultima Professional, HIFU ULTRASKIN 2, HIFU FOCUS, ULTHERA HIFU, Zemits Ultranexx Pro. W gabinecie medycyny regeneracyjnej i estetycznej La Source pracujemy na urządzeniu HIFU 3D. Posiada ono innowacyjną głowicę, która ma 11 linii. Dzięki takiej ilości impulsów specjalista jest w stanie przeprowadzić zabieg dokładniej i bardziej kompleksowo, co wpływa na późniejsze efekty.

Najpopularniejszym urządzeniem do termoliftingu jest radiofrekwencja mikroigłowa. Skóra poddana radiofrekwencji jest nakłuwana na 3 różnych jej warstawach, tak aby ją całkowicie przebudować. Kiedy pozałacane mikroigły znajdują się w skórze, wysyłają impuls radiowy, który podgrzewa włókna kolagenowe i je skraca. Radiofrekwencja i jej zastosowanie w gabinetach odnowy biologicznej:

 • usuwanie zmarszczek,
 • usuwanie blizn potrądzikowych,
 • usuwanie rozstępów,
 • przywracanie jędrności skóry,
 • zagęszczanie skóry,
 • usuwanie przebarwień,
 • modelowanie owalu twarzy.

Na rynku jest wiele urządzeń do radiofrekwencji takich jak: MedoFrax RF, RF frakcyjny EsteFrax mikroigłowy, RF frakcyjny Skinfrax Pro, Indermo, GeNerate. Efekty po radiofrekwencji są porównywalne do lasera frakcyjnego, tak samo dobrze i skutecznie radzi sobie z usuwaniem przebarwień.

Osocze bogatopłytkowe, czyli inaczej wampirzy lifting to też skuteczny zabieg odmładzający. Ten preparat autologiczny świetnie sobie radzi z:

 • wypłycanie zmarszczek,
 • przywracanie nawilżenia,
 • rewitalizacja twarzy,
 • usuwanie blizn,
 • odmładzanie skóry,
 • przyspieszenie porostu włosów,
 • zagęszczenie linii włosów.

Fibryna bogatopłytkowa to także preparat autologiczny pozyskiwany z krwi klienta, jednak odwirowany w innej częstotliwości, aby uzyskać cenne komórki macierzyste. Fibryna bogatopłytkowa, inaczej nazywana fibryna komórkowa i jej zastosowanie w medycynie regeneracyjnej i estetycznej:

 • wypełnianie zmarszczek,
 • wypełnianie bruzd,
 • wypełnianie kurzych łapek,
 • wypełnianie zmarszczek palacze, kodu kreskowego,
 • rozjaśnianie cieni pod oczami,
 • redukcja zakoli,
 • przyspieszanie porostu włosów.

Z preparatów autologicznych, które są zamiennikiem dla botoksu i wypełniaczy w postaci kwasu hialuronowego jest autologiczny wypełniacz ATR (plasma gel filler). Uzyskuje się go z osocza bogatopłytkowego, które następnie jest poddane obróbce termicznej, aby uzyskać konsystencję żelu. Autologiczny wypełniacz i jego zastosowanie:

 • modelowanie twarzy,
 • modelowanie linii żuchwy,
 • unoszenie policzków,
 • wypełnianie kości jarzmowych,
 • korekta nosa,
 • wypełnianie doliny łez,
 • wypełnianie piersi i ubytków,

 

Stymulatory tkankowe | biostymulatory tkankowe – w ostatnim czasie wiele się słyszy o stymulatorach tkankowych. Są to preparaty, które rewitalizaują, ujędrniają i regenerują skórę. Najpopularniejszymi z nich są: Ejal40, Sunekos 1200, Sunekos 200, Profhilo, Innea, Sculptra, Ashanti, Dives polifill strong, Dives hydra royal, Nucleofill Strong, Lumi eyes, Twac, Linerase, Pluryal silk. Podczas wizyty w klinice medycyny estetycznej specjalista sam dobiera dany stymulator do potrzeb skóry klienta. W swoim składzie zawierają one między innymi: kwas hialuronowy, peptydy, polisacharydy, polinukleotydy, toksyna butylionowa.

 

Oczyszczanie twarzy | usuwanie zaskórników | zamykanie otwartych porów – oczyszczanie wodorowe i infuzja tlenowa to najlepsze zabiegi bankietowe przed ważnym wyjściem. Na rynku można znaleść wiele kombajnów kosmetycznych takich jak: POLDERMA HYDROGEN, POLDERMA ORPHEUS, czy H2O2. W gabinecie La Source korzystamy z kombajnu wyposarzonego w:

 • peeling kwaitacyjny – złuszczanie zrogowaciałego naskórka
 • oczyszczanie wodorowe – usuwanie zaskórników i neutralizacja wolnych rodników
 • infuzja tlenowa – dotlenianie skóry za pomocą tlenu hiperbarycznego pod wysokim ciśnieniem
 • ultradźwięki (sonoforeza) – wprowadzają serum w głąb skóry
 • fale radiowe – ujędrnienie skóry
 • zimny młotek – pod koniec zabiegu przynosi ukojenie skórze.

Z popularnych zabiegów oczyszczających twarz są jeszcze także:

 • mikrodermabrazja
 • hydrabrazja (oczyszczanie wodorowe)
 • peelingi chemiczne
 • kwasy tca

 

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password