Góra

Różnica lipoliza a liposukcja – jaka jest różnica między tymi procedurami?

Różnica lipoliza a liposukcja – jaka jest różnica pomiędzy lipolizą, a liposukcją?

Różnica lipoliza, a liposukcja 

Liczba oferowanych przez gabinety medycyny estetycznej różnego rodzaju kuracji jest ogromna coraz częściej trudno zdecydować na jedną konkretną procedurę. Czytają o ofertach w gabinetach bardzo często można spotkać się z dwoma podobnymi do siebie słowa: “lipoliza” lub “liposukcja”. Czym on się od siebie różnią? Jakie mają znaczenie w przypadku kawitacji ultradźwiękowej?

Zacznijmy od wyjaśnienia na samym początku co oznacza przedrostek – “lipo”. W obu słowach określa tłuszcz. Zatem słowa te będą się odnosić do kuracji związanymi z tkanką tłuszczową.

Pełne znaczenie słowa liposukcja – to nic innego jak odsysanie tłuszczu. Cały proces przeprowadza się w znieczuleniu. Kiedyś opierał się on wyłącznie na bardzo inwazyjnym zabiegu chirurgicznym. Jednakże na przestrzeni ostatnich lat doszło do powstania odmian liposukcji, które wykorzystują małą igłę, bądź kaniulę. Wykonywane są w znieczuleniu miejscowym.

Natomiast lipoliza to procedura, która nie wiąże się z odsysaniem tłuszczu, to oznacza, że nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry. Tkanka tłuszczowa w przypadku takich kuracji ulega rozbiciu, a następnie eliminacji z organizmu poprzez naturalne procesy metaboliczne. Metoda ta nie wymaga okresu rekonwalescencji – można powrócić do codziennej aktywności bezpośrednio po przeprowadzanej procedurze.

Zarówno lipoliza jaki i liposukcja stosowane są na obszary gdzie występuje nadmiar tkanki tłuszczowej tzn. w okolicy brzuch, ud, kolan, czy ramion.

Lipoliza kawitacyjna, a liposukcja kawitacyjna ?

W przypadku kuracji, które wykorzystują wiązkę fali ultradźwiękowej oba terminy “lipoliza” oraz “liposukcja” używane są zamiennie. Kawitacje tą wykonuje się za pomocą głowicy, która nakierowuje energię fali ultradźwiękowej na komórki tłuszczowe prowadząc do ich rozbicia. Wówczas dochodzi do uwalniania wolnych kwasów tłuszczowych i glicerolu, które transportowane sa przez układ krwionośny i limfatyczny do wątroby, gdzie ulegają rozkładowi. Kawitacja ultradźwiękowa wpływa również na zwiększenie metabolizmu komórek oraz poprawę ukrwienia.

Różnicą liposukcji ultradźwiękowej od tradycyjnej liposukcji jest wykonanie jej w 6 – 10 seriach w odstępie dwu dniowym.

W przypadku liposukcji ultradźwiękowej jest technologią bezinwazyjną, bezbolesną, bez ryzyka powikłań w celu walki z nadmiarem niechcianej tkanki tłuszczowej.

 

Sprawdź naszą ofertę liposukcji kawitacyjnej

Category:

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password