Góra

Biogoneza skóry definicja – czym jest biogeneza skóry?

Biogoneza skóry definicja – czym jest biogeneza skóry?

 

Biogeneza skóry definicja 

W naszej skórze wraz z wiekiem dochodzi do spadku, a tym samym ubytku zawartości kolagenu. Badania naukowe dowodzą, że już po 25 roku życia – spada z każdym rokiem aż 1% kolagenu w skórze. Wskutek czego skóra staje się mniej jędrna i elastyczna. Uwidaczniają się zmarszczki w okolicy oczu, czoła i ust. Dostrzegalne są bardziej bruzdy nosowo – wargowe, marionetki, lwia zmarszczka. Skóra na obszarze policzków jest mniej napięta, mało elastyczna – jednym słowem jest obwisła. Ponadto zatracony jest owal twarzy.

Biogeneza skóry to nic innego jak naturalne pobudzenie skóry do procesów regeneracji i odbudowy, a dokładniej mówiąc chodzi o proces regeneracyjny macierzy pozakomórkowej nazywanej – EMC.

 

Czym jest macierz pozakomórkowa? 

Jest to substancja, która wypełnia przestrzeń między naszymi komórkami. Składająca się z kwasu hialuronowego i włókien białkowych takich jak: kolagen i elastyna.

Aby pobudzić skórę (macierz pozakomórkową) należy zastosować specjalne preparaty z odpowiednim, wyselekcjonowanym składem, które zawierają składniki kwasu hialuronowego oraz aminokwasów. Wyróżnia się następujące aminokwasy w preparatach – glicyna, prolina, walina i lizyna, które skutecznie pobudzają fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych, jak i również elastynowych. Warto wspomnieć, że już pojedyncza kuracja przyczynia się do zainicjowania procesów biogenezy skóry. Jednakże warto stosować serie, ze względu na dłuższy, rozłożony w czasie proces stymulacji macierzy pozakomórkowej do odbudowy i produkcji kolagenu oraz elastyny.

 

Preparaty, które przyczyniają się do pobudzenia procesu biogenezy skóry

Jednym z działań, które w znaczący sposób pobudzają skórę do procesów biogenezy jest zastosowanie preparatów Sunekos. Można na rynku wyróżnić ich dwa rodzaje Sunekos 200 i Sunekos 1200. Innym popularnym preparatem jest Nucleofill. Rodzaj preparatów dostosowywany jest przez naszych ekspertów indywidualnie w zależność od stopnia starzenia się skóry oraz obszaru. Podanie wyselekcjonowanych preparatów do skóry sprawia, że rozpoczynają się procesy regeneracji. Skóra staje się odmłodzona, pełna blasku. Poprawia się jej napięcie, jędrność oraz elastyczność. Zmarszczki ulegają spłyceniu. Skóra jest widocznie rozświetlona i nawilżona.

 

więcej na temat biogenezy skóry

Category:

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password