Góra

Radiofrekwencja na rozstępy – jaka jest skuteczność?

Radiofrekwencja na rozstępy – jaka jest skuteczność?

Rozstępy to charakterystyczne pasma pojawiające się na naszej skórze w różnym kolorze. Rozstępy dotyczą niemal każdej osoby, młodej, szczupłej, dojrzałej, czy też takiej, która ma pełniejsze kształty. Występowanie rozstępów jest wynikiem zaburzeń pracy włókien elastynowych skóry.

Najczęściej rozstępy pojawiają się na udach, pośladkach, brzuchu, piersiach i plecach. U wielu sportowców występują one w okolicy klatki piersiowej, pod pachami oraz na ramionach. 

Rozstępy możemy podzielić na dwie kategorie: rozstępy czerwone i rozstępy białe. Na samym początku, kiedy dochodzi do ich powstawania rozstępy są zazwyczaj czerwone niekiedy różowe. To tak zwana faza zapalna. Następnie rozpoczyna się proces gojenia, a  barwa ich zaczyna blednąć. Końcowym etapem -kiedy to rozstępy zostały uformowane jest przyjęcie barwy białej, biało – perłowej. 

 

Przyczyny powstawania rozstępów:

 • czynniki genetyczne,
 • proces silnego działania hormonów (okres dojrzewania, menopauzy, ciąża),
 • wahania wagi ciała,
 • zaburzenia pracy tkanki łącznej, 
 • leczenie steroidami, 
 • nadmierne rozciąganie skóry.

Radiofrekwencja jako skuteczna metoda na rozstępy

 

Procedura radiofrekwencji mikroigłowej działa bezpośrednio na występujące rozstępy wpływając na odbudowę i produkcję nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Cały mechanizm radiofrekwencji opiera się na dwóch synergiach. Pierwsza to mikronakłucia. W sposób kontrolowany wywołujemy uszkodzenia tkanek. Mikronakłucia skóry wykonywane są na różnych głębokościach – dobór penetracji igły jest dostosowywany indywidualnie. Powstaje stan zapalny, dzięki któremu aktywowany jest naturalny proces regeneracji i odbudowy tkanek. Druga synergia to emisja fal radiowych za pomocą igieł, które powodują silne podgrzewanie tkanek. Wpływa to na ich pobudzenie oraz bezpośrednie oddziaływanie na włókna białkowe znajdujące się w skórze. Wskutek czego dochodzi do aktywacji fibroblastów, co przyczynia się do syntezy kolagenu oraz elastyny.

Efekty radiofrekwencji na rozstępy

 • wygładzenie skóry,
 • redukcja rozstępów, 
 • zagęszczanie skóry, 
 • zwiększenie napięcia i elastyczności skóry, 
 • zwiększona produkcja włókien kolagenowych i elastynowych.

Efekty najczęściej uzyskuje się po kilku procedurach. Pierwsze rezultaty mogą być widoczne już po jednej sesji. Jednakże w celu spotęgowania efektu rekomenduje się wykonanie 3 – 6 serii. Radiofrekwencja mikroigłowa to bezpieczna i skuteczna metoda w walce z rozstępami. 

Sprawdź naszą ofertę na radiofrekwencję >

Dowiedz się więcej na temu rozstępów >

Category:

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password