Góra

Przebarwienia a radiofrekwencja – czy radiofrekwencja jest skuteczna?

Przebarwienia a radiofrekwencja – czy radiofrekwencja jest skuteczna? 

Przebarwienia skórne są częstym problem występujących zarówno u osób młodych jak i starszych. Najczęściej przebarwienia pojawiają się u 90% osób po 50 roku życia, natomiast u 30% występują po 30 roku życia. Kobiety są bardziej narażone na występowanie przebarwień niż mężczyźni ze względu na zmiany hormonalne. Przyczyną powstawania przebarwień skórnych jest nieprawidłowa praca komórek pigmentowych to znaczy melanocytów, które znajdują się w warstwie podstawnej naskórka – dochodzi do wzmożonej produkcji melaniny.

Przebarwienia najczęściej występują w miejscach, które narażone są na działanie promieni słonecznych: twarz, dekolt, dłonie. Przebarwienia różnią się od skóry kolorem – są bardziej bądź mniej ciemniejsze. Mogą występować pojedynczo lub tworzyć większe skupiska. 

Medycyna estetyczna oferuje wiele procedura w walce z przebarwieniami. Jednakże nie należy zapominać o całorocznej pielęgnacji, ochronie skóry przed działaniem promieniowania UV poprzez stosowanie kremu z filtrem UV (minimum 30 SPF).  

Przyczyny powstawania przebarwień:

  • Promieniowanie UV,
  • Zaburzenia hormonalne, 
  • Przyjmowanie leków, ziół czy kosmetyków zawierających związki fotouczulające ( retinol, dziurawiec),
  • Stany zapalne skóry (reakcje alergiczne, infekcje, czy atopowe zapalenie skóry),
  • Urazy skóry,
  • Starzenie się skóry – pojawianie się plam wraz z wiekiem, 
  • Różne choroby (choroby wątroby, niedoczynność tarczycy, cukrzyca czy niedoczynność nadnerczy).

Radiofrekwencja mikroigłowa na przebarwienia 

Radiofrekwencja mikroigłowa to skuteczne rozwiązanie w celu zmniejszenia bądź zlikwidowania przebarwień skórnych. Połączenie ze sobą mikronakłuć oraz emisji fal radiowych prowadzi do silnych uszkodzeń we wnętrzu skóry. Pobudzane są procesy regeneracji i odbudowy skóry. Mikronakłucia wykonuje się na trzech różnych głębokościach, dzięki czemu mamy kompleksowe oddziaływanie na skórę.  Poprzez dobór odpowiednich głębokość możemy działać na granicy naskórka i skóry właściwej, czyli tam gdzie produkowane melanocyty. 

Fala radiowa emitowana przez igły powoduje wytworzenie wysokiej temperatury wewnątrz tkanek co prowadzi do mikropoprazeń, czuli uzyskujemy drobne, kontrolowane uszkodszenia. Poprzez działanie fal radiowych pobudzane są włókna kolagenowe w naszej skórze. Dodatkowo aktywowane są fibroblasty do syntezy nowych włókien białkowych i kolagenowych. 

Efektem tych wszystkich działań jest rozjaśnienie skóry, zmniejszenie przebarwień a nawet ich likwidacja. Radiofrekwencja mikroigłowa dodatkowo wygładza, zagęszcza skórę oraz zmniejsza widoczność zmarszczek i poprawia się kontur twarzy. 

Sprawdź naszą ofertę na radiofrekwencję >

Dowiedz się więcej na temat radiofrekwencji >

Category:

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password