Góra

Radiofrekwencja mikroigłowa czym jest – wszystko co musisz wiedzieć

Czym jest radiofrekwencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa, inaczej zwana również jako thermo lifting, jest czynnością małoinwazyjną. Ta profesjonalna metoda ma na celu napięcie skóry, wygładzenie zmarszczek oraz redukcję blizn lub rozstępów. W przeciwieństwie do innych kuracji, radiofrekwencję mikroigłową można stosować cały rok, ponieważ nie jest ona kuracją laserową, przez którą nie można wystawiać się na dłuższą ekspozycję na słońce.

Jak wygląda procedura radiofrekwencji mikroigłowej?

Kuracja radiofrekwencją mikroigłową składa się z dwóch procedur. Mianowicie oprócz nakłuwania skóry specjalną głowicą, generowane są również fale radiowe. Warto nadmienić precyzyjność procedury radiofrekwencji mikroigłowej, ze względu na możliwość precyzyjnego regulowania głębokości, na jakiej ogrzewana zostaje tkanka. Celem radiofrekwencji mikroigłowej jest podgrzanie głębokich warstw skóry, dzięki czemu kuracja pomaga w re-modelingu, a przede wszystkim skróceniu włókien kolagenowych i pobudzeniu fibrolastrów, które produkują nowy kolagen i elastynę. Dodatkowo, dzięki kuracji radiofrekwencji mikroigłowej i podgrzaniu skóry, Nasze naczynia krwionośne poszerzają się, przez co skóra jest dotleniona i odżywiona. Jednak najlepszym rezultatem zdecydowanie jest fakt, że kuracja radiofrekwencją mikroigłową ujędrnia skórę, a zmarszczki przestają być widoczne.

Radiofrekwencja mikroigłowa – dla kogo?

Radiofrekwencja mikroigłowa skierowana nie jest tylko dla osób, które zauważyły u Siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry. Radiofrekwencję mikroigłową stosować można nie tylko na twarzy. Popularnymi obszarami wykonywania procedury thermo liftingu jest również dekolt oraz skóra na dłoniach. Procedura radiofrekwencji mikroigłowej wskazana jest w przypadku chęci usunięcia blizn, rozszerzonych porów i rozstępów.

Radiofrekwencji mikroigłowej nie zaleca się kobietom w ciąży, ani podczas karmienia piersią. Kuracja przeciwskazana jest dla osób, które chorują na Atopowe Zapalenie Skóry, oraz zmagają się z trądzikiem, lub chorobą wirusową opryszczki. Przed jak i po kuracji radiofrekwencji mikroigłowej nie zaleca się spożywania alkoholu.

Kiedy zauważę efekty?

Radiofrekwencja mikroigłowa jest procedura małoinwazyjną, a dzięki odbudowie kolagenu skóra staje się bardziej jędrna i sprężysta, a blizny i rozstępy ulegają spłyceniu lub ich całkowitej likwidacji. Już po pierwszej wizycie można uzyskać zamierzony rezultat, jednak w celu podtrzymania efektów zaleca się systematyczne wizyty, które będą odbywać się z kilkutygodniową przerwą. Ilość wizyt dobierana jest do klienta i jego potrzeb, jednakże zalecana liczba kuracji to minimum trzy wizyty w miesięcznym odstepie.

 

Radiofrekwencja mikroigłowa, dowiedz się więcej >

Radiofrekwencja mikroigłowa ciekawy artykuł >

Category:

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password