Góra

Procedury na blizny – czy radiofrekwencja jest skuteczna w terapii blizn? 

Procedury na blizny – czy radiofrekwencja jest skuteczna w terapii blizn? 

Blizna pojawiają się w miejscu uszkodzonej skóry. Uszkodzenie skóry może wynikać z urazu mechanicznego bądź też zakończonego procesu chorobowego. 

Większości przypadków blizny są niewielkie i płytkie, które z czasem znikają bez śladu. Jednakże bywają takie blizny, które są znacznie widoczne – mogą stanowić problem estetyczny ale i również zdrowotny. 

Większość osób posiada przynajmniej jedną lub dwie blizny. Bardzo często są one konsekwencją przeróżnych procedur chirurgicznych taki jak: wycięcie wyrostka, znamion skórnych, czy po cięciu cesarskim. Do występowania blizn przyczyniają się również skaleczenia, rany, infekcje, czy przebyte choroby. Najczęstszym problemem z którym zmaga się wiele osób są blizny wynikające z przebytego trądziku. Blizny potrądzikowe są znacznie bardziej widoczne na obszarze skórnym i stanowią dla wielu przykry defekt kosmetyczny. 

Procedury na blizny – w jaki sposób możemy walczyć z tym problemem, jakim są blizny ?

Najskuteczniejszym sposobem na poradzenie sobie z bliznami jest metoda radiofrekwencji mikroigłowej. Radiofrekwencja mikroigłowa oddziałuje na skórę prowadząc do zainicjowania procesów odbudowy i naprawy. Poprzez precyzyjne działanie urządzenia możemy w sposób skuteczny zlikwidować bądź zmniejszać widoczność blizn a w szególności blizn potrądzikowych. 

Radiofrekwencja mikroigłowa bazuje na dwóch technologiach: mikronakłucia oraz radiofrekwencji RF – fal radiowych. Mikronakłucia odbywają się za pomocą cieniutkich złotych, izolowanych igieł, które wprowadzane są na odpowiedniej głębokości dobranej przez naszego specjalistę. Impuls prądu RF uwalniany jest na końcu igieł co doprowadza do uszkodzenia tkanek we wnętrzu skóry (skóra właściwa) a nie na jej powierzchni (naskórek). Rezultatem tego jest pobudzenie skóry do silnej regeneracji, produkcji nowych komórek i włókien kolagenowych przez fibroblasty. 

Efekty po radiofrekwencji mikroigłowej

  • zmniejszenie bądź likwidacji blizn,
  • skóra bardziej napięta, sprężysta,
  • zagęszczenie skóry,
  • wygładzenie powierzchni skóry, 
  • poprawa kolorytu
  • dodatkowo dochodzi do poprawy owalu twarzy, rozjaśnienia przebarwień oraz likwidacji zmarszczek. 

Uzyskiwane efekty osiąga się najczęściej po 3 procedurach. Radiofrekwencja mikroigłowa to bezpieczna i bardzo skuteczna technologia, która nie powoduje powstawania przebarwień i poparzeń tak jak w przypadku procedur opierający się o wykorzystanie technologii bazującej na laserze. 

Sprawdź naszą ofertę na radiofrekwencję mikroigłową >

Jak powstają blizny? > 

Category:

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password