Góra

Osocze bogatopłytkowe przebieg – przebieg i podanie osocza bogatopłytkowego

Osocze bogatopłytkowe przebieg – przebieg i podanie osocza bogatopłytkowego

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego

Osocze bogatopłytkowe wykorzystane jest w medycynie estetycznej do odbudowy i regeneracji skóry twarzy ale również szyi, dekoltu, niwelowaniu blizn potrądzikowych, poprawy jędrności i napięcia skóry. Stosowane jest również w przypadku skór z oznakami starzenia się – pojawiające się zmarszczki w obrębie oczu, czoła, ust, nosa. 

Osocze bogatopłytkowe

Stosowanie osocza boagatopłytkowego jest bezpieczne, inwazyjnym i bardzo skutecznym działaniem. Polecany jest dla każdych typów skór, i w każdym wieku. Nazywany jest również „wampirzym liftingiem” ze względu na wykorzystywanie własnej krwi. Osocze jest popularną metodą w medycynie estetycznej szczególnie wśród osób, które cenią sobie wykorzystanie naturalnych składników. 

Osocze bogatopłytkowe przebieg – podany w etapach 

Pierwszy etap jest uzyskanie osocza bogatopłytkowego w tym celu dokonuje się pobiera krwi własnej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie jej wirówce i poddaniu wirowaniu w celu oddzielenia płytek krwi od innych składników morfologicznych krwi. W ten sposób uzyskuje się zagęszczone, skoncentrowane osocze wraz z wysokim stężaniem płytek krwi (trombocytów). Następnie do otrzymanego osocza zwierającego trombocyty dodawane są czynniki aktywujący płytki krwi w celu uwalniania czynników wzrostu. Ostatni etap opiera się na wprowadzeniu specjalnie przygotowanego preparatu autologicznego (uzyskanego z własnej krwi) za pomocą mikronakłuć w głąb skóry w wyznaczonych wcześniej miejscach.

Po podaniu osocza rozpoczyna się proces uwalniania czynników wzrostu w efekcie tego dochodzi do stymulacji fibroblastów, komórek macierzystych. Ich pobudzenie powoduje, że rozpoczyna się proces tworzenia się nowych włókien kolagenowych i elastyny. W wyniku procesów przebudowy i regeneracji skóra staje się ona bardziej napięta, sprężysta i zagęszczona. Jej koloryt ulega wyrównaniu, widoczne zmarszczki w miejscach takich jak: oczy, nos, czoło, policzki, usta ulegają spłyceniu. Skóra po wykonaniu wampirzego liftingu wygląda na pełną blasku i odmłodzoną. 

Osocze bogatopłytkowe oprócz wykonywania go w obrębie twarzy również świetnia sprawdza się na obszary skóry takie jak: szyja, dekolt, ramiona, dłonie. W miejscach, gdzie skóra wymaga pobudzenia, regeneracji i odmłodzenia. 

Sprawdź naszą ofertę osocza bogatopłytkowego i fibryny

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password