Twój koszyk jest obecnie pusty!
Fibryna bogatopłytkowa wskazania – Wskazania do kuracji fibryną
Czym jest fibryna bogatopłytkowa.
Fibryna bogatopłytkowa to krwiopochodna substancja wchodząca w skład preparatów autologicznych, czyli pozyskanych z własnego organizmu. Fibryna jest prostym białkiem fibrylarnym wytrącającym się z osocza krwi, która wykazuje silne właściowści regeneracyjne. Zawiera dużo płytek krwi bogatych w płytkowe czynniki wzrostu – PRP, które pobudzają inne komórki do podziału i różnicowania. Fizjologicznie aktywują komórki do regeneracji i gojenia. Fibryna bogatopłytkowa zawiera również mezenchymalne komórki macierzyste i leukocyty. Po podaniu do tkanek miękkich dochodzi do powolnej koagulacji, tworzenia trójwymiarowej sieci, w której zachodzą procesy naprawcze. Naukowcy znaleźli dla niej zastosowanie w zabiegach medycyny estetycznej, śródskórne lub podskórne podanie fibryny służy do korygowania takich defektów jak ubytki tkankowe, blizny, głębokie bruzdy, zmarszczki.
Fibryna bogatopłytkowa wskazania:
– redukcja głębokich bruzd,
– regeneracja tkanek m.in. twarz, szyja, dekolt,
– redukcja głębokich zmarszczek (lwia zmarszczka, kurze łapki, poprzeczne zmarszczki czołowe, zmarszczki palacza),
– zwiększenie jędrności i elastyczności skóry, poprawa jej gęstości,
– poprawa jakości skóry na dłoniach,
– redukcja rozstępów,
– redukcja blizn po wyleczeniu trądziku,
– wypełnienie ubytków w tkankach,
– przyspieszenie gojenia blizn, oparzeń, ran,
– zwiększenie efektu po przeszczepie tłuszczu i włosów,
– nawilżenie skóry twarzy, szyi, dekoltu,
– rewitalizacja skóry,
– ujednolicenie i wygładzenie kolorytu skóry,
– zwiększenie ukrwienia skóry,
– przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej.
Wykorzystanie fibryny bogatopłytkowej bardzo często stosuje się w takich obszarach twarzy jak czoło, powieki i okolice oczu, policzki, kąciki ust, okolice ust w tym tzw. zmarszczki palacza. Rusztowanie, które powstaje z fibryny pozwala na celowaną terapię, która utrzymuje się w jednym ostrzykniętym miejscu. Natomiast płytki krwi znajdujące się w tej sieci są z niej uwalniane przez dłuższy czas czego efektem jest długotrwałe uwalnianie czynników wzrostu i regeneracja tkanek.
Składniki białka aktywują namnażanie się komórek śródbłonka naczyń krwionośnych, które wpływaja na odżywianie i ukrwienie tkanek. Dodatkowo dochodzi do pobudzenia i syntezy kolagenu, poprawy jędrności i sprężystości skóry.
Sprawdź naszą ofertę fibryny