Góra

Osocze bogatopłytkowe – czym jest osocze bogatopłytkowe?

Czym jest osocze bogatopłytkowe? 

Osocze bogatopłykowe (PRP) znane również jako „wampirzy lifting” jest preparatem autologicznym, oznacza to, że został pozyskany z własnej krwi. Zawarte są w nim wysokie stężenie płytek krwi nazywanych również trombocytami. W wyniku, że jest to preparat uzyskiwany z własnej krwi nie dochodzi do reakcji alergicznych, immunologicznych, czy też nietolerancji. 

Takie osocze uzyskuje się w wyniku pobrania własnej krwi, a następnie jej odwirowania w celu oddzielenia trombocytów od pozostałych składników morfotycznych krwi. Wirowanie krwi pozwala na otrzymanie skoncentrowanego, zagęszczonego osocza wraz z dużym stężeniem płytek krwi. Osocze bogatopłytkowe charakteryzuje się znacznie wyższym stężeniem płytek krwi niż w przypadku osocza występującego w krwi fizjologicznej. 

Skład osocza bogatopłytkowego

Dzięki wysokiemu stężenia płytek krwi, występuje również wysoka ilość substancji aktywnych, czyli czynników wzrostu. Pełnią one kluczową rolę w osoczu. Gdyż stanowią one bodziec pobudzający komórki macierzyste do namnażania. Biorą udział w procesach regeneracyjnych w naszej skórze. Czynniki wzrostu także stymulują fibroblasty, co wiąże się z produkcją kolagenu i elastyny. Obecne włókna kolagenowe jak i elastyny ulegają zagęszczeniu oraz skróceniu wywołując efekt liftingu skóry.

Wampirzy lifting, czy warto? Jakie jest jego działanie?

Wampirzy lifting zalecany jest dla osób w każdym wieku, którzy chcą poprawić wygląd skóry, nadać jej blasku, wyrównać koloryt, odżywić, dotlenić dodatkowo poprawić jej sprężystość, a także napięcie. Innymi wskazaniem do wykonania osocza bogatopłytkowego jest skóra zmęczona, wymagająca odmłodzenia z widocznymi zmarszczkami w obrębie czoła, nosa, policzków. Ponadto świetnie sprawdzi się na blizny potrądzikowe wymuszając procesy odbudowy i regeneracyjne tkanek. Skóra po wykonaniu osocza bogatopłytkowego staje się dodatkowo lepiej ukrwiona ze względu na proces angiogenezy, czyli powstawania nowych naczyń krwionośnych.  

Osocze bogatopłytkowe jest szeroko wykorzystywane w równych dziedzinach, czy to właśnie w medycynie estetyczne, ale również w dermatologii, ortopedii, medycynie sportowej. Ze względu na jego naturalne pochodzenie, co stanowi główną zaletę. 

Sprawdź naszą ofertę osocza bogato płytkowego i fibryny

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password