Góra

Osocze bogatopłytkowe a fibryna – różnice pomiędzy nimi?

Osocze bogatopłytkowe a fibryna bogatopłytkowa

Osocze bogatopłytkowego jak i fibryna bogatopłytkowa są preparatami uzyskiwanymi z własnej krwi. Oznacz to, że stosowane materiały są całkowicie bezpieczne ze względu na fakt, że jest to materiał autologiczny (pozyskiwany z własnej krwi). Takie preparaty nie wywołują żadnych reakcji immunologicznych, czy też alergicznych. Zawierają one wysokie stężenie płytek krwi (trombocytów). Zawarte w nich czynniki wzrostu są uwalniane, co powoduje stymulację fibroblastów w celu wytworzenia nowych włókien kolagenowych i elastyny, pobudzenia do regeneracji tkanek oraz powoduje aktywacje komórek macierzystych. Działania te prowadzą do głębokiej przebudowy skóry wraz z poprawą jej wyglądu, kolorytu, spłycenia zmarszczek.  Ponadto wykorzystanie tych preparatów powoduje pobudzenie procesu angiogenzey, tworzenia się nowych naczyń krwionośnych.

Osocze bogatopłytkowe a fibryna bogatopłytkowa, różnice pomiędzy nimi

Osocze bogatopłytkowe charakteryzuje się szybkim uwalnianiem czynników wzrostów po podania do skóry. Osocze wykorzystywane jest w przypadku skór z drobnymi zmarszczkami, pozbawionej blasku o niejednolitym kolorze oraz z oznakami zmęczenia. 

Natomiast fibryna bogatopłytkowa różni się składem od osocza bogatopłytkowego – oprócz zawartości płytek krwi, czynników wzrostu obecne są również komórki macierzyste i fibryna. Również fibryna zostaje wprowadzona pod skórę, a dzięki temu staje się trójwymiarową strukturą, co powoduje, że czynniki wzrostu nie zostają uwalniane natychmiast lecz w sposób stopniowy i powolny, w związku z tym, stymuluje ona dłużej fibroblasty do pracy. Najczęściej stosowana jest u osób z silnymi oznakami starzenia – pojawiające się głębokie zmarszczki, kurze łapki, bruzdy nosowo – wargowe, poprzeczne zmarszczki na czole, doskonale sprawdzi się również po bliznach trądzikowych, czy przy skórach wymagającej głębokiej odbudowy. 

Kolejną różnica między tymi dwoma preparatami jest sposób ich uzyskania tzn. prędkość wirowania. Prędkość wirowania w przypadku osocza bogatopłytkowego jest większą niż w przypadku fibryny.  

Wśród efektów zastosowania osocza bogatopłykowego jak i fibryny jest:

  • Poprawa kolorytu skóry
  • Poprawa ogólnej kondycji skóry
  • Redukcja zmarszczek
  • Redukcja cieni pod oczami
  • Nawilżenie i odżywanie skóry
  • Wygładzenie, poprawa jędrności skóry

Spradź naszą ofertę
Osocze bogatopłytkowe

Fibryna bogatopłytkowa

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password