Góra

Masaż relaksacyjny wskazania – jakie są wskazania do masażu relaksacyjnego?

Masaż relaksacyjny wskazania – jakie są wskazania do masażu relaksacyjnego?

 

Masaż relaksacyjny 

Każdy masaż wykorzystuje w sobie szereg technik, które są dopasowane w zależności do celu jakie chcemy uzyskać. Mogą to być masaże relaksacyjne, intensywne, głębokie, wyciszające. Każde z tych masażu opiera się kombinacji ruchów, które wykonywane są przez dyplomowanego fizjoterapeutę. Ruchy przebiegają w ściśle określonej sekwencji i odpowiednią siła nacisku i kierunkiem.

Masaż relaksacyjny jest terapią, która zaczerpnęła techniki z masażu klasycznego. Jest on wykonywany na całe ciało lub częściowo na obszar, w którym występują dolegliwości. Masaż relaksacyjny zaczyna się od dolnych części ciała i płynnymi ruchami fizjoterapeuta przechodzi ku górze zgodnie z kierunkiem krążenia limfatycznego.

Jak często można wykonywać masaż relaksacyjny 

Masaż relaksacyjny możemy wykonywać codziennie. Ze względu na swoją specyfikę należy do grupy masaży delikatnych, przyjemnych i bez bolesnych. Czas trwania masażu powinien znajdować się w przedziale między 30 minut, a 90 minut uzależnione jest to ilość wykonywanych masaży oraz od częstotliwości sesji. Najczęściej rekomenduje się wykonanie 10 serii masaży w odstępach 2 – 3 dniowych. Jednakże dobór odpowiedniej terapii ustala fizjoterapeuta w zależności od występujących dolegliwości.

Masaż relaksacyjny – wskazania

Wizyty u fizjoterapeuty na masaż nie muszą się wiążąc tym, że coś nam dolega. Warto jest przyjść chodź by od czasu do czasu aby dać naszemu organizmu, ciału oraz psychice się zrestartować i nabrać sił, witalności.

Wśród wskazań, które można wyróżnić dla masażu relaksacyjnego to:

  • Przykurcze, bóle mięśniowe
  • Podwyższone napięcie mięśniowe
  • Ograniczenia ruchomości
  • Pojawiające się sztywności
  • Bóle kręgosłupa
  • Występujące przewlekłe zmęczenia mięśni
  • Siedzący tryb życia lub pracy
  • Stres, depresja
  • Zaburzenia krążenia limfy (opuchnięte nogi)

Masaż relaksacyjny jest bardzo ważny dla zdrowia. Wpływa na szybszą regeneracje zmęczonych mięśni, rozluźnia napiętą tkankę mięśniową, poprawia krążenia krwi i limfy, przyspiesza przemianę materii i usuwanie toksyn z organizmu. Masaż jest bardzo pomocny w walce z stresem – obniża pobudliwość układu nerwowego. Wpływa również na poprawę kondycji skóry i wzrost odporności.

Fizjoterapetua mgr Karolina Pacyga

 

Sprawdź naszą ofertę masaży

Artykuł o masażu relaksacyjnym

Category:

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password