Góra

Masaż głęboki przeciwwskazania – jakie są przeciwwskazania do masażu?

Masaż głęboki przeciwwskazania – jakie są przeciwwskazania do masażu?

Masaż tkanek głębokich – efekty jego stosowania

Masaż tkanek głębokich znany również pod nazwą masaż głęboki. To metoda opierająca się na warstwowej pracy z tkankami (mięśniami, ścięgnami, powięzią). Fizjoterapeuta działa manualnie na tkanki wykorzystując do pracy swoje: dłonie, przedramiona oraz łokcie. Masaż tkanek głębokich wiąże się z silnym naciskiem ze strony fizjoterapeuty, który jest bezbolesny. Celem masażu jest rozluźnienie i niwelowanie napięć powstających w organizmie poprzez dokładne opracowywanie skóry, warstwy mięśni oraz powięzi.

Działanie masażu tkanek głębokich

Wykorzystanie masażu tkanek głębokich ma szereg korzyści dla ciała jak i organizmu. Jest on zalecany dla osób, którzy zmagają się z przewlekłymi bólami, ograniczoną ruchomością, występującą sztywnością oraz w przypadku przykurczu mięśni, ścięgien i więzadeł.

Efekty po wykonaniu masażu tkanek głębokich zauważa się już po jednej sesji. Pomimo tego, rekomenduje się wykonanie kilku sesji. Celem masażu jest rozluźnienie przykurczonych mięśni, uzyskanie normalizacji napięcia mięśniowego, przywrócenie prawidłowego zakresu ruchu, eliminowanie poczucia dyskomfortu i sztywności oraz niwelowanie objawów bólowych.

Masaż tkanek głębokich opiera się na powolnych i precyzyjnych ruchach. Nie należy do masażów płynnych, gdzie ruchy prowadzone przez fizjoterapeutę są regularne i systematyczne. W masażu tkanek głębokich, często jest tak, że fizjoterapeuta potrafi zajmować się jedną okolicą nawet do 15 minut ze względu na powolne opracowywanie napiętych i sztywnych warstw tkanek.

Masaż głęboki przeciwwskazania:

Jednakże masaż tkanek głębokich nie jest dla każdego. Wyróżnia się kilka przeciwwskazań do jego zastosowania – między innymi:

  • ostre stany zapalne
  • stany gorączkowe
  • występujące krwotoki lub tendencja do ich wystąpienia
  • nowotwory
  • świeże zakrzepy, żylaki
  • tętniaki
  • niewyrównane ciśnienie tętnicze
  • przerwania ciągłości skóry

Reasumując zaletą owego masażu jest doskonała poprawa samopoczucia i niwelowanie pojawiających się dolegliwości. Terapia jest bezbolesna i przynosi korzystne rezultaty już po zastosowaniu jednej sesji. Masaż opiera się na działaniu kompleksowym, ponieważ nie tylko wpływa na rozluźnienie utrwalających się napięć w organizmie ale też doskonale rozgrzewa tkanki zwiększając ukrwienie w obrębie mięśni i szybsze odprowadzanie zbędnych produktów przemiany materii.

Fizjoterapeuta mgr Karolina Pacyga

 

Sprawdź naszą ofertę masaży

Artykuł o masażu tkanek głębokich

Category:

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password