Góra

Masaż relaksacyjny działanie – jakie jest działanie masażu relaksacyjnego?

Masaż relaksacyjny działanie – jakie jest działanie masażu relaksacyjnego?

 

Masaż relaksacyjny działanie – korzystny wpływ na organizm

Masaż relaksacyjny opiera na się na masażu klasycznym. Jego celem jest pobudzenie układu krążenia w celu zwiększenia ukrwienia i dotlenienia mięśni, skóry. Zadaniem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie bądź niwelowanie napięć mięśniowo – nerwowych oraz psychicznych.

Działanie masażu relaksacyjnego 

Nadmiar obowiązków spraw, nieprawidłowe przyjmowanie pozycji w ciągu pracy wpływa na powstanie napięć mięśni w efekcie czego pojawiają się sztywności oraz ograniczenia zakresu ruchu. Najczęściej w obrębie karku, odcinka lędźwiowego pojawiają się dolegliwości bólowe, które z czasem przybierają na sile i częstotliwości występowania.

Stąd też masaż relaksacyjny jest doskonałym rozwiązaniem na pojawiające się dolegliwości.

Działanie masażu relaksacyjnego obejmuje nie tylko sferę fizyczną ale również psycho – emocjonalną. Poprzez wykonywane ruchy przez fizjoterapeutę ciało maksymalnie rozluźnia się. Mięśnie ulegają rozluźnieniu, układ nerwowy wycisza się. Następuje szybszy transport produktów przemiany materii oraz szybsze dostarczanie składników odżywczy i tlenu do mięśni, skóry.

Dodatkowym efektem odprężenia jest zastosowanie przyjemnego zapachu olejku wykorzystywanego podczas masażu, a także płonące świece i śpiew ptaków.

Wykonanie masażu relaksacyjnego 

Techniki stosowane przez fizjoterapeutę podczas masażu relaksacyjnego to najczęściej głaskanie – podłużne lub poprzeczne. Wyróżnić można jeszcze techniki rozcierania i ugniatania. Ruchy prowadzone przez fizjoterapeutę są wykonywane powoli, łagodnie – bez szybkiego tempa.

Masaże relaksacyjne można wykonywać codziennie bez względu na porę dnia. Zaleca się wykonanie od 5 – 10 serii masaży. Czas trwania jednej sesji trwa od 30 minut do godziny. Masaże relaksacyjne można podzielić na częściowe oraz całkowite. Wybór rodzaju masażu zależy od występujących dolegliwości i własnych preferencji.

Działanie wszystkich form masaży sprowadza się do jednego punktu tzn. odprężenia, ukojenia i rozluźnienia ciała oraz napiętych mięśni. Można wyróżnić kilka rodzajów masażu relaksacyjnego. Rodzaj zależy od wykorzystywanego preparatu poślizgowego. Do najbardziej popularnych należą: masaż świecą aromatyczną, masaż ozonoterapeutyczny i masaż masłem shea.

Podsumowując masaż relaksacyjny jest doskonała formą dla osób szukający relaksu i odprężenia, dla tych, którzy żyją w ciągłym biegu i stresie.

Fizjoterapeuta mgr Karolina Pacyga

 

Sprawdź naszą ofertę masaży 

Artykuł o masażu relaksacyjnym

Category:

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password