Góra

Masaż relaksacyjny dla kogo – samopoczucie po masażu relaksacyjnym

Masaż to odprężająca terapia dla ciała i zmysłów. Masaż ten opiera się na technikach masażu klasycznego, w którym wyróżniamy techniki: głaskania, rozcierania, ugniatania. Masaż relaksacyjny może być wykonywany na całym ciele bądź na wybranych partiach ciała. Terapia skupia się na napiętych i bolesnych mięśniach, eliminacji dolegliwości bólowych w obrębie kręgosłupa, karku, szyi oraz dodatkowo wpływa na polepszenie krążania krwii i limfy. 

Dla kogo masaż relaksacyjny ?

Masaż jest idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które żyją w ciągłym biegu, nie mają czasu na odpoczynek. Z terapii relaksacyjne korzystają również osoby zmagające się z dolegliwości bólowymi. Dodatkowo masaż relaksacyjny zaleca się dla osób, które zmagają się z problemami natury psychicznej. 

Masaż relaksacyjny wykonywany jest powoli i delikatnie w trakcie jego trwania nie pojawiają się żadne dolegliwości bólowe. Wręcz przeciwnie po zakończonym masażu chodzi do zmniejszenia odczuwanego bólu lub nawet do jego eliminacji. 

Efekty po wykonaniu procedury masażu relaksacyjnego

Masaż ma za zadanie wyciszenie organizmu i zniwelowanie wszelkich stresów wynikających z codziennych obowiązków. W dodatku podczas terapii relaksacyjnej bardzo często stosuje się olejki eteryczne – jako formę aromaterapii. Aromat unoszący się w powietrzu w wyniku zastosowanych olejków powoduje stworzenie jeszcze większej atmosfery relaksacyjnej. Wykorzystywane środki poślizgowe do masażu tzn. olejki, masło, czy świece pozwalają na łatwiejsze wykonywanie ruchów prowadzonych przez fizjoterapeutę ale jednocześnie nawilżają ciało poprzez zawarte składniki. Po wykonanym masażu przeprowadzonego przez fizjoterpauetę czujemy się zrelaksowani, odprężeni oraz głęboko wypoczęci. 

Podsumowanie

Rekomenduje się wykonywanie masażu relaksacyjnego od 6 do 10 terapii w serii w odstępach 3 dniowych lub tygodniowych. Ilość serii oraz odstęp pomiędzy seria ustalana jest indywidualnie przez fizjoterapętę. Należy podkreślić, że nie każdy może skorzystać z masażu relaksacyjnego istnieje bowiem kilka przeciwwskazań. Wśród nich można wyróżnić: historie nowotworowe, zaburzenia pracy układu krążenia, stany zapalne, niewyrównane nadciśnienie, żylaki, skłonność do występowania krwotoków, gorączka, stany infekcyjne, czy problemy dermatologiczne (wypryski, ropnie, owrzodzenia). 

 

Sprawdź naszą ofertę na masaż relaksacyjny 

Category:

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password