Góra

Masaż masłem shea – jakie są jego właściwości?

Masaż masłem shea – jakie są jego właściwości?

 

Masaż masłem shea to metoda odprężająco – relaksacyjna, która łączy w sobie działanie lecznicze poprzez ciepło uzyskiwane z podgrzewania masła shea. Uzyskuje się komfortową i przyjemną temperaturę masła shea, która silnie działa kojąco i rozluźniająco na przewlekle zmęczone i napięte mięśnie.

 

Drogocenne właściwości masła shea

 

Masło shea cechuje się niesamowitymi właściwościami leczniczymi i pielęgnacyjnymi. Mówi się o nim, że jest cennym składnikiem w produktach do pielęgnacji. Już sama nazwa wskazuje na jego cudowne właściwości – shea oznacza „życie”. Składa się z kwasów nasyconych i nienasyconych oraz witamin A, E, F, które chronią skórę przed działaniem wolnych rodników – wpływając na opóźnienie procesów starzenia się.

 

Masaż z masłem shea, który wykonywany jest przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę doskonale odmładza skórę, odżywia i głęboko nawilża. Wobec zawartych składników odżywczych w maśle shea znakomicie odbudowuje i zabezpiecza warstwę lipidową skóry. W rezultacie czego uzyskujemy wysoki poziom nawilżenia skóry w warstwie powierzchniowej i głębokiej. Skóra po takim masażu staje się niesamowicie gładka, elastyczniejsza oraz jędrniejsza.

 

Fizjoterapeuta wykonuje płynne i precyzyjne ruchy, tak aby dostarczy składniki w każdy obszar ciała, który podawany jest masażowi. Za sprawą wykonywanych ruchów mięśnie stają się bardziej rozluźnione, pozbawione napięć, a dolegliwości, które wcześniej występowały – ustępują. Masło shea cechuje się jeszcze jedną bardzo ważną właściwością – redukuje on podrażnienia występujące na skórze, a także przyspiesza procesy odbudowy i regeneracji.

 

Dla kogo terapia masażem masłem shea ?

 

Wykonywanie masażu masłem shea zalecane jest osób, mający problem z sucha skórą, pękającą i starzejącą się. Polecana jest również dla osób zmagający się z widocznymi rozstępami.

 

Korzyści wynikające ze stosowania masaży z masłem shea

 

Wykonując masaże regularne dochodzi do wyciszenia układu nerwowego, ukojenia niespokojnych myśli, uzyskania energii i witalności w strefie psychiczno-emocjonalnej. Natomiast w przypadku strefy fizycznej – ciało nasze rozluźnia się, mięśnie stają się mniej napięte i sztywne. Dolegliwości bólowe przemijają.

 

Krótki opis:

Masaż masłem shea to relaksacyjna forma terapii wykorzystująca drogocenne właściwości masła shea. Przed masażem, masło jest rozgrzane do temperatury około 40 stopni Celsjusza. Odczuwa się bardzo przyjemną temperaturę. Działanie leczniczym ciepłem wpływa na pobudzenie układu krążenia, a tym samym zwiększa się krążenie krwi oraz transport zbędnych produktów przemiany materii. Ciepło połączone z masażem doskonale wpływa na rozluźnienie zmęczonych i przeciążonych mięśni. Poprawia się zakres ruchu, ich elastyczność. Organizm wpada w stan głębokiego relaksu i odprężenia.

Category:

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password