Góra

Masaż świecą aromatyczną – jak wpływa na ciało?

Masaż świecą aromatyczną – jak wpływa na ciało?

Masaż świecą aromatyczną to doskonałe odprężenie dla organizmu, mięśni ale także naszego umysłu poprzez oddziaływanie nut zapachowych unoszących się z płonącej świecy. Jest to terapia, która łączy w sobie techniki masażu relaksacyjnego z działaniem leczniczym. Proces leczniczy opiera się na wykorzystaniu ciepła oraz zapachów uzyskiwanych z zapalonej świecy aromatycznej.

Masaż świecą aromatyczną – co to jest ?

Terapia świecą aromatyczną wykorzystuje naturalne składniki. Świece nie składają się z chemicznych barwników, czy aromatów. Zawarte w świecach składniki odżywcze, witaminy silnie działają na naszą skórę – wpływają na poprawę jędrności i elastyczności. Masaż z wykorzystaniem świecy aromatycznej sprawia, że skóra jest niesamowicie nawilżona, gładka i przyjemna w dotyku. Na rynku występuje wiele rodzajów świec aromatycznych w zależności od indywidualnych preferencji zapachowych i potrzeb (w walce z cellulitem, anti – aging, bądź forma relaksacji), fizjoterapeuta dobiera zawsze indywidualnie dla każdego klienta odpowiednią świecę.

Masaż wykonywany jest na ciepłym olejku, który powstaje w wyniku palenia się świecy. Olejek ma temperaturę bardzo przyjemną dla organizmu, odczuwane jest jego ciepło ale nie parzy. Podczas owego masażu wykonywanego przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę nasze ciało odpręża się i relaksuje. Zmęczone mięśnie staje się mniej napięte i sztywne. Masaż świecą aromatyczna jest bardzo zalecany dla osób, które zmagają się z szorstką i suchą skórą, gdyż charakteryzuje się on doskonałym działaniem nawilżającym.

Masaż opiera się na technikach masażu relaksacyjnego. Terapeuta wykonuje powolne ruchy z odpowiednią siła nacisku i kierunkiem, tak aby nie były odczuwane, żadne dolegliwości bólowe.

Systematyczność masażu świecą aromatyczną – czy warto ?

Regularne wykonywanie masażu świecą aromatyczną daje organizmowi szereg korzyści w postaci odprężenie, ukojenia, wyciszenia układu nerwowego, zmniejszenia napięcia w obrębie przeciążonych mięśni. Terapia wpływa korzystnie na kondycję skóry staje się lepiej nawilżona, gładsza, jędrniejsza, elastyczniejsza. Należy również wspomnieć, że masaż z wykorzystaniem świecy aromatycznej ma działanie anti – aging. Oznacz to, że chroni naszą skórę przed działaniem wolnych rodników i tym samym opóźnia procesy starzenia się.

Zapoznaj się z naszą ofertą masaży >

Category:

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password