Góra

Masaż aromoterapeutyczny – działanie i dla kogo jest przeznaczony?

Masaż aromoterapeutyczny – działanie i dla kogo jest przeznaczony?

Masaż aromoterapeutyczny to zabieg fizjoterapeutyczny, który łączy w sobie działanie relaksacyjne oraz lecznicze ze względu na wykorzystywanie naturalnych olejków eterycznych. To terapia holistyczna opierająca się nie tylko na pracy z strukturami tkankowymi (mięśnie, ścięgna, więzadła) ale również na oddziaływaniu na zmysły i narządy. Unoszące się w powietrzu przyjemne nuty zapachowe olejków eterycznych pobudzają zmysł węchu oraz układ oddechowych. Terapia ta należy do metod odnowy biologicznej skupiającej się na rozluźnieniu całego ciała, zmniejszeniu dolegliwości bólowych. Wpływa doskonalone na wyciszenie naszego umysłu.

 

Masaż aromoterapeutyczny

Masaż aromoterapeutyczny charakteryzuje się działaniem relaksacyjnym oraz leczniczym, za sprawą wykorzystywania kompozycji różnych nut olejków eterycznych. Masaż ten zaliczany jest to holistycznych form terapii, który skierowany jest dla każdego. To bezpieczna metoda relaksacji, która doskonale przynosi ukojenie zarówno w strefie emocjonalnej, jak i psychicznej.

Działanie masażu aromoterapeutycznego

Główną zaletą owego masażu jest oddziaływanie na nasz organizm w dwojaki sposób.

Pierwszy polega na wykonywaniu powolnych i spokojnych ruchów, w wolnym tempie wywołując odpowiedni nacisk na tkanki (ścięgna, więzadła, mięśnie). W wyniku tego działania dochodzi do wzrostu ukrwienia tkanek, są lepiej odżywione i dotlenione. Poza tym, następuje znaczna poprawa transportu toksyn i produktów przemiany materii. Ponadto napięte, zmęczone i sztywne mięśnie stają się rozluźnione, a występujące dolegliwości przemijają.

Drugi sposób działa to wykorzystywanie naturalnych olejków eterycznych. Olejki eteryczne ze względu na swoje właściwości dobierane są przez fizjoterapeutę zawsze indywidualne w zależności od potrzeb i efektu jaki chcemy otrzymać. Właściwości olejków eterycznych docierają w głąb skóry i do narządów poprzez naskórek, mieszki włosowe, a także gruczoły łojowe. Ponadto oddziałują one również na receptory węchu i układ oddechowy przez nos, tchawicę, oskrzela i płuca.

Połączenie masażu z mocą olejków eterycznych działa nie tylko korzystnie na poprawę samopoczucia, czy stanowią formę ukojenia, relaksacji ale również wpływają pielęgnująco i odżywczo na nasza skórę.

Moc olejków eterycznych 

Ze względu na pochodzenie, właściwości i działanie olejków eterycznych najczęściej stosowanymi olejkami przy masażu aromoterpeutycznym są:

  • olejek lawendowy – uspokaja, łagodzenia napięcia i bóle mięśniowe, wspomaga układ odpornościowy
  • olejek różany – uspokaja emocje, dodaje energii i witalności
  • olejek cytrynowy- działa pobudzająco, zwiększa siłę, pobudza do życia
  • olejek eukaliptusowy – charakteryzuje się działaniem przeciwzapalny, przeciwobrzękowym, przyspiesza procesy regeneracji i odbudowy

Dla kogo jest przeznaczony masaż aromoterapeutyczny ?

Masaż aromoterapeutyczny, zalecany szczególnie w przypadku problemów z zasypianiem, wysokim poziomem stresu, przy dolegliwościach bólowych, uczuciach niepokoju i rozdrażnieniu, przy nieprzerwanych zmęczeniach i napięciach – fizycznych oraz emocjonalnych.

 

 

Sprawdź naszą ofertę masaży 

Category:

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password