Góra

Kriolipoliza na bryczesy – czy kriolipoliza na bryczesy jest skuteczna?

Kriolipoliza na bryczesy – czy kriolipoliza na bryczesy jest skuteczna?

 

Kriolipoliza na bryczesy

Niektóre obszary naszego ciała czasami są oporne na likwidowanie tkanki tłuszczowej za pomocą aktywności fizycznej oraz zbilansowanej diety. Do tych obszarów należą między innymi uda, w szczególności ich zewnętrzna strona. Nadmierne gromadzenie się w tym obszarze tkanki tłuszczowej nazywane jest potocznie – bryczesami.

Przyczyny gromadzenia się tkanki tłuszczowej na bryczesach

W przypadku gromadzenia się tkanki tłuszczowej na udach, tzn. bryczesach, przyczyn może być wiele. Najczęściej wynika to z nadwagi oraz otyłości. Czasem przyczyna może wynikać z typu figury. Typ gruszki predysponuje do gromadzenia się tkanki tłuszcozwej w obszarze zewnętrznej strony ud – bryczesy. Ten typ figury charakteryzuje się również wąskimi ramionami oraz pełniejszymi biodrami i udami. Obrzęk limfatyczny rzadko jest przyczyną nadamiernego gromadzenia się tknaki tłusczowej w obszarze bryczesów.

 

Kriolipoliza na bryczesy – na czym polega?                                                                                             

Kriolipoliza polega na miejscowym, przede wszystkim na kontrolowanym schłodzeniu tkanki tłuszczowej  do nawet -10 stopni Celsjusza. Podczas kriolipolizy schładzane są wyłącznie komórki tłuszczowe, związku z tym, otaczające tkanki nie są zagrożone. W rezultacie obniżenia temperatury, wnętrze komórki tłuszczowej ulega krystalizacji, co powoduje mikropęknięcia w błonie komórkowej. W wyniku naturalnego procesu wyrównania ciśnień, do komórki napływa duża ilość wody wraz z jonami potasu i sodu, co powoduje jej rozerwanie, a komórka ulega zniszczeniu. Reasumując, uśmiercona komórka musi zostać wydalona. Dzieje się to w sposób naturalny, poprzez procesy metaboliczne za sprawą układu limfatycznego. Dlatego trwa to około 6 – 10 tygodni.

 

Efekty działania kriolipolizy na bryczesy

Kriolipoliza zapewnia utratę od 25 do 45% grubości warstwy tłuszczu, pierwsze efekty są widoczne po ok. 2-3 tygodniach. Kriolipolizę na tą samą część ciała, w tym przypadku bryczesy można powtórzyć po upływie czterech tygodni.

Obserwuje się silniejsze efekty wówczas, gdy kriolipoliza łączona jest z innymi procedurami na redukcję tkanki tłuszczowej. Można łączyć z lipolizą ultradźwiękową. Dzięki zastosowaniu jej na zamrożoną tkankę tłuszczową dochodzi do przyśpiesza rozpad komórek tłuszczowych. Fala ultradźwiękowa sprawia, że zamrożone komórki tłuszczowe są sprawniej usuwane z bryczesów. Dojdzie również do poprawy elastyczności, sprężystości oraz jędrności skóry.

 

Kriolipoliza | La source

 

Category:

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password