Góra

HIFU rekonwalescencja – jaki jest okres rekonwalescencji po HIFU?

HIFU rekonwalescencja – jaki jest okres rekonwalescencji po HIFU?

HIFU to zogniskowana wiązka fali ultradźwiękowej o wysokim natężeniu. Oddziałuje ona silnie na głębokie warstwy skóry właściwej, a nawet dociera do warstwy podskórnej, w której znajduje się tkanka tłuszczowa. Technologia HIFU może zostać wykorzystana na obszarze: twarzy, szyi, dekoltu, brzucha, ramion, ud, czy kolan – ma ona wiele możliwości działania. 

Dlaczego cała procedura HIFU jest bezinwazyjna?

Technologia HIFU nie powoduje uszkodzenia i przerwania ciągłości naskórka. Dlatego też, procedura ta nazywana jest bezinwazyjną. Drugim elementem wpływającym na bezinwazyjność kuracji HIFU jest brak okresu rekonwalescencji. 

HIFU jest doskonałą alternatywą dla wszelkich działań chirurgicznych, w tym nici liftingujących, toksyny botulinowej, czy wypełniaczy. 

Jak przebiega procedura HIFU?

Kuracja HIFU nie wymaga zastosowania znieczulenia. Podczas wykonywania HIFU najczęściej odczuwa się delikatny dyskomfort. 

Cała procedura rozpoczyna się od demakijażu, a następnie nakładany jest specjalny żel, który umożliwia odpowiednie wnikanie zogniskowanej wiązki fali ultradźwiękowej generowanej przez maszynę w głąb skóry na odpowiedniej głębokości. Obszar jest dokładnie opracowywany, dzięki 11 linią, co pozwala na osiąganie wysokich i skutecznych rezultatów. 

W trakcie przeprowadzanej procedury najczęściej odczuwa się wyraźne ciepło. Skóra jest lekko zaczerwieniona może być również lekko obolała. Jednakże należy zaznaczyć, że bezpośrednio po kuracji HIFU można wrócić do swoich codziennych obowiązków – nie jest wymagany okres rekonwalescencji. 

Technologia HIFU oddziaływuje na takiej zasadzie, że wszelkie zmiany zachodzą we wnętrzu skóry, a nie na jej powierzchni. Dlatego też bezpośrednio po kuracji nie ma widocznych śladów działania całej procedury. 

Efekty po kuracji HIFU 

Ostateczny efekt osiąga się po okresie 2 – 3 miesięcy od wykonania HIFU. Pomimo tego, pierwsze rezultaty są widoczne już w ciągu 48 godzin. Czas utrzymywania się efektów wynosi 12 – 18 miesięcy. Do efektów HIFU można zaliczyć: jędrną, napiętą skórę, podniesiony owal twarzy, spłycenie zmarszczek, lifting policzków oraz opadających powiek. Dodatkowo HIFU wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej rezultacie, czego uzyskuje się smukłe i wymodelowane ciało.  

HIFU rekonwalescencja – jak długo?

Po wykonanej procedurze skóra jest zaczerwieniona do 2 godzin. Tkliwośc tkanki po wykonaniu utrzymuje się do kilku dni.

 

Sprawdź naszą ofertę na HIFU >

Dowiedz się więcej na temat HIFU > 

Category:

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password