Twój koszyk jest obecnie pusty!
HIFU medycyna estetyczna – jakie jest zastosowanie HIFU?
HIFU w dziedzinie medycyny estetycznej
Dziedzina medycyny estetycznej z każdym rokiem coraz bardziej się rozwija. Wykonywanych jest szereg badań naukowych na temat działania poszczególnych maszyn, produktów na skórę. Celem tych badań jest znalezienie najlepszych i najskuteczniejszych rozwiązań w walce z poszczególnymi problemami. Prawie każdy z nas marzy o gładkiej, napiętej, pozbawionej zmarszczek skórze. Dlatego też, medycyna estetyczna znalazła procedurę na te potrzeby – jest nią HIFU.
Czym jest technologia HIFU ?
HIFU to jedna z najnowszych, innowacyjnych technologii, która pozwala na osiągnięcie spektakularnych efektów liftingu oraz na zwolnienie procesów starzenia się. HIFU to skupiona wiązka fali dźwiękowej o dużym natężeniu.
Na samym początku fale ultradźwiękowe były wykorzystywane, tylko i wyłącznie w medycynie – do leczenia nowotworu raka prostaty. Z czasem fala dźwiękowa znalazła wykorzystanie w medycynie estyecznej w celu modelowania i ujędrnienia skóry bez działań chirurgicznych.
Wskazania do HIFU:
Technologia HIFU działa liftingująco, ujędrniająco oraz modelująco. Wykonywana jest na obszarze twarzy, szyi, podbródka, dekoltu, ramion, brzucha, ud, czy pośladków.
Do wykonania procedury HIFU istnieje wiele wskazań. Wyróżnia się:
Przeciwwskazania
Przed wykonaniem procedury HIFU należy wykluczyć następujące przeciwwskazania:
Efekty po procedurze HIFU
Pierwsze efekty widoczne są w ciągu 48 godzin od wykonania HIFU. Fala akustyczna wymusza skrócenie się włókien kolagenowych, a tym samym uzyskuje się efekt liftingu skóry. Na pełny rezultat należy zaczekać do 2 – 3 miesięcy, wynika to z faktu przebudowy i regeneracji skóry, włókien kolagenowych. HIFU jest również skuteczny w eliminacji tkanki tłuszczowej. Efekty ujędrnienia i liftingu skóry uzyskuje się nie tylko na obszarze twarzy ale także na ciele (brzuch, ramion, kolan, ud, pośladki). Rezultaty po HIFU utrzymują się najczęściej od 12 do 18 miesięcy, jednakże w niektórych przypadkach nawet do 24 miesięcy. Wszystko uzależnione jest od stanu skóry, predyspozycji indywidualnych, genetyki, domowej pielęgnacji oraz wieku.