Góra

Lifting HIFU – jak działa lifting ultradźwiękowy HIFU?

Lifting HIFU – jak działa lifting ultradźwiękowy HIFU?

HIFU (high intensity focused ultrasound – skupiona wiązka fali dźwiękowej o dużym natężeniu).

HIFU to metoda, która opiera się na wykorzystaniu fali akustycznej o wysokiej częstotliwości. Chodź działanie ultradźwięków w medycynie jest znane od dawien dawna, to jednak w medycynie estetycznej pojawiły się one stosunkowo niedawno. 

W procedurach HIFU (lifting twarzy i cała) wiązka fali ultradźwiękowej skierowana jest w obszar mięśniowo – powięziowy tkanki podskórnej oraz do skóry właściwej. 

Podczas przeprowadzanej kuracji HIFU dobierana jest odpowiednia głębokość penetracji ultradźwięków w skórę, częstotliwość oraz moc. Fala dźwiękowa przyczynia się do wprowadzania tkanki w drgania, w trakcie którego dochodzi do mechanicznego tarcia komórek względem siebie – rezultatem tego jest wzrost temperatury obszaru poddawanego HIFU. Dodatkowo tkanka zostaje podgrzana do temperatury około 65 stopni C. Dochodzi do mikropoarzeń, które stymulują i zainicjowują procesy regeneracyjne i odbudowy skóry. Poprawia się ukrwienie, istniejące włókna kolagenowe ulegają skróceniu i naprężeniu. Pobudzane są fibroblasty do produkcji nowych włókien białkowych i kolagenowych. 

Efekty po zastosowaniu HIFU

Na pełen efekt po kuracji HIFU należy zaczekać około 3 miesięcy, gdyż procesy zapoczątkowane w skórze potrzebują czasu. Skóra pod wpływem tych działań ulega przebudowie – co powoduje poprawę napięcia, ujędrnienia i pogrubienia skóry. Efekty uzyskane po HIFU utrzymują się do nawet dwóch lat. Procedura HIFU twarzy i ciała to doskonała metoda w celu redukcji wiotkiej, pozbawionej napięcia skóry. 

Jak przebiega procedura HIFU

Przed rozpoczęciem procedury wykonywany jest demakijaż. Następnie na skórę nakłada się żelem sprzęgającym, do którego przykłada się głowicę HIFU. Procedura jest bezbolesna, lecz u osób o niskim progu bólowym może pojawić się dyskomfort w postaci odczuwania małych ukłuć, igiełek, które emitowane są przez wiązkę ultradźwiękową. Przed procedurą nie stosuje się kremu znieczulającego. HIFU to kuracja bezinwazyjna, gdyż powierzchnia skóry nie zostaje uszkodzona. Bezpośrednio po HIFU można wrócić do swoich obowiązków. Czas trwania procedury wynosi około 60 minut, jednak jest on zależy od obszaru, na którym wykonywane jest HIFU. Najczęściej wystarczy tylko jedna kuracja, aby osiągnąć pełen efekt. 

Sprawdź naszą ofertę na HIFU >

Wszystko na temat HIFU >

Category:

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password