Góra

HIFU co to – czym jest technologia HIFU?

HIFU co to – czym jest technologia HIFU?

HIFU jest to najnowocześniejsza metoda oddziaływująca nie tylko na skórę, a również na tkankę tłuszczową. Można powiedzieć, że jest to bezoperacyjny lifting skóry. Procedura ta jest uznawana jako jedna z najskuteczniejszych w medycynie estetycznej, ponieważ dana technologia wykorzystuje fale o dużej częstotliwości, dając efekt mocnego napięcia skóry.

Ultradźwięki wysokiej częstotliwości są wykorzystywane o dużym natężeniu, które nie uszkadzają skórę, a koncentrują się w głębszych warstwach lub tkance podskórnej. Konkretnie dobrana głowica w zależności od problematycznego obszaru pozwala dostarczyć skoncentrowane fale na różne głębokości. Dochodzi wtedy do podgrzania tkanek podskórnych poprzez ich koagulację, rezultatem czego jest lifting skóry i efekt wyszczuplenie. 

Za pomocą HIFU można przywrócić sobie owal twarzy, wyraźnie wyostrzyć kontur twarzy, uzyskać mocny efekt liftingu skóry. Urządzenie to również pokaże dobry rezultat na sylwetce, ponieważ redukuje tkankę tłuszczową i lekko da się pozbyć jej z uporczywych miejsc. 

HIFU – dla kogo?

Metoda HIFU jest dla osób z opadająca powieką, tzw. chomikami na twarzy, skóra straciła elastyczność, gęstość, lokalne otłuszczenie, redukcja drugiego podbródka, nadmiar skóry po odchudzaniu. 

Procedura ta jest polecana osobom, które pragną poprawić jędrność oraz pozbyć się tkanki tłuszczowej z tzw. trudnych okolic.

Jakie są przeciwwskazania do procedury?

Do przeciwwskazań należą schorzenia neurologiczne, choroby serca, choroby dermatologiczne w miejscu procedury, nowotwory (od wyleczenia minęło 5 lat), choroby o podłożu autoimmunologicznym oraz źle wyrównana cukrzyca. Do przeprowadzenia terapii HIFU są również stany zapalne, grzybicze oraz wirusowe skóry, trądzik, aktywna opryszczka opryszczka oraz mechaniczne uszkodzenia skóry (np. rany). 

Jak często trzeba powtarzać procedurę?

W zależności od problemów najlepiej powtórzyć 2-3 razy, aby uzyskać całkowity efekt. Idealny odstęp pomiędzy procedurami powinien wynosić 1-3 miesiące. Warto zdawać sobie sprawę, że efekt nie będzie widoczny od razu. Na pełny rezultat należy poczekać do 3 miesięcy. Efekt utrzymuje się do 3, a czasem nawet do 5 lat.

Sprawdź naszą ofertę na HIFU > 

Dowiedz się więcej na temat HIFU >

Category:

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password