Góra

HIFU pytania – najczęściej zadawane pytania podczas konsultacji

HIFU pytania – najczęściej zadawane pytania podczas konsultacji

Technologia HIFU jest coraz bardziej popularna w gabinetach medycyny estetycznej, stąd też pojawiają się liczne pytania dotyczące skuteczności procedury, jej działania, czy gdzie można ją wykonywać. Dlatego też przedstawiamy 10 najczęstszych pytań, które się pojawiają odnośnie nowej, innowacyjnej technologii. 

  1. Jak działa technologia HIFU ?

Opiera się ona na skoncetrowanej wiązce fali ultradźwiękowej, które docierają do skóry właściwej, aby aktywować fibroblasty do produkcji nowych włókien białakowych: kolagenowych i elastynowych. W skórze dochodzi do zainicjowania procesów regeneracyjnych i odbudowy. Rezultatem działań HIFU jest bezinwazyjny lifting. 

  1. Dla kogo jest procedura HIFU ?

HIFU to technologia, która doskonale sprawdzi się w przypadku skór wiotkich o utraconej jędrności i napięciu. HIFU poleca się dla osób, u których widać pierwsze bądź postępujące już procesy starzenia się skóry. Wiązka ultradźwiękowa dociera na różne głębokości skóry w zależności od kondycji skóry, wieku i oczekiwanych efektów. 

  1. Czy kuracja HIFU jest bolesna ?

HIFU jest bezbolesną procedurą i nie wymaga znieczulenia. 

  1. Jakie rezultaty pozwala HIFU osiągnąć ?

HIFU cechuję się wysoką skutecznością. Bezpośrednio po procedurze zauważalna jest poprawa kondycji skóry. Rezultaty osiągane za pomocą HIFU porównywane są do chirurgicznego liftingu. Inne efekty to: poprawa jędrności skóry, wygładzenie skóry, regeneracja, wyszczuplenie. 

  1. Czy warto wykonywać procedurę HIFU?

Oczywiście, że tak. Za pomocą HIFU uzyskuje się efekt naturalnego liftingu bez działań chirurgicznych i barku okresu rekonwalescencji. 

  1. Kiedy pojawiają się efekty, i jak długo się utrzymują?

Pierwsze rezultaty widoczne są w ciągu 48 godzin od przeprowadzanej procedury. Na ostateczny rezultat należy zaczkeać do 3 miesięcy. Efekty po HIFU utrzymują się od 12 do 18 miesięcy, u niektórych osób mogą one być widoczne aż do 24 miesięcy. Wszystko uzależnione jest od wieku, indywidualnych predyspozycji, kondycji skóry oraz miejsca poddawanego HIFU. 

  1. Ile procedur jest potrzebnych?

Zazwyczaj rekomenduje się wykonanie dwóch kuracji. Jednakże jest to uzależnione od wieku klienta i oczekiwanych efektów. 

  1. Czy można łączyć HIFU z innymi procedurami?

HIFU nie można łączyć z botoksem i kwasem hialuronowym należy zachować odstęp 3 miesięcy, ponieważ ultradźwięki przyspieszają wchłanianie się tych preparatów. W przypadku innych kuracji nie ma przeciwwskazań do tego, aby były łączone jednak powinno się zachować odstęp 4 tygodni pomiędzy kuracjami. 

Sprawdź naszą ofertę na HIFU >

HIFU pytania – dowiedz się więcej >

Porównanie najpopularniejszych urządzeń do wykonywania HIFU >

Category:

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password