Góra

HIFU 3D przebieg – jak przebiega HIFU 3D

HIFU 3D przebieg – jak przebiega HIFU 3D

HIFU 3D jako technologia anti- aging

HIFU 3D to high intensity focused ultrasound w polskim znaczeniu – skupiona fala ultradźwiękowa o dużej intensywności. HIFU 3D jest działaniem nieinwazyjnym, a więc nie dochodzi do uszkodzenia naskórka, cały proces zmian i uszkodzeń przebiega głębiej tzn. w skórze właściwej wskutek czego proces ten jest niewidoczny gołym okiem.

HIFU 3D przebieg procedury

Pierwszym etapem wykonania HIFU 3D jest dokładne narysowanie obszaru poddanego kuracji. W drugim kroku nakłada się specjalny żel, który umożliwia wnikanie skupionej fali ultradźwiękowej w głąb skóry.

Kierunek przesuwania głowicy jest antygrawitacyjny tzn. ruch wykonuje się w kierunku górnym. Zawsze głowica musi mieć kontakt z powierzchnią ze względu na to, aby kuracja była wykonana prawidłowo i bezpiecznie.

Czas trwania jest uzależniony od obszaru, w wielu przypadkach wynosi on między 30 – 60 min.

W przypadku HIFU nie stosuje się kremów znieczulających, ponieważ działają one powierzchniowo, natomiast fale oddziałują głębiej, gdzie znieczulenie nie dociera.

Zalety stosowania HIFU 3D

Głównymi zaletami wykonania HIFU 3D jest lifting twarzy, usuwanie podwójnego podbródka, niwelowanie zmarszczek w okolicy ust, nosa, czoła. Poprawa owalu twarzy, napięcia i ujędrnienia. HIFU 3D oddziałuje również na ciało poprzez poprawę jędrności oraz likwidację tkanki tłuszczowej.

Efekty te uzyskuje się poprzez wykorzystanie skoncentrowanej wiązki fali ultradźwiękowej, która dociera do warstwy skóry właściwej. Precyzyjne skupienie się fali ultradźwiękowej sprawia, że dochodzi do stymulacji fibroblastów w celu produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Wpływa również na kolagen znajdujący się w skórze powodując jego skrócenie, co prowadzi do poprawy napięcia i elastyczności skóry.

Efekty – kiedy będą zauważalne

Pierwsze efekty będą widoczne w ciągu dwóch pierwszych tygodni. Pomimo tego na ostateczny, pełen efekt należy poczekać do 2 -3 miesięcy ze względu na procesy przebudowy skóry właściwej. W celu podtrzymania uzyskanego efektu warto powtórzyć HIFU 3D chodź raz na rok.

Podsumowując jest to bardzo skuteczna kuracja stosowana w gabinetach medycyny estetycznej w walce z starzejącą się twarzą i ciałem, występującym zwiotczeniem skóry, a także nadmiarem niechcianej tkanki tłuszczowej.

 

Sprawdź naszą ofertę HIFU 3D

Category:

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password