Góra

Fibryna bogatopłytkowa przebieg – jak przebiega procedura i jej efekty

Fibryna bogatopłytkowa przebieg – jak przebiega procedura i jej efekty

Fibryna bogatopłytkowa – wskazania 

Fibryna jest białkiem, które wchodzi w skład osocza krwi. Jest ważnym elementem biorącym udział w procesach krzepnięcia. Jest bogata w komórki macierzyste oraz czynniki wzrostu, co sprawia, że jest tak chętnie wykorzystywana. Fibryna bogatopłytkowa prowadzi regularnego i ciągłego uwalniania czynników wzrostu, co w efekcie oznacza skuteczną stymulację wzrostu naczyń krwionośnych i w konsekwencji napięcie i regenerację skóry. 

Wskazaniami do zastosowania fibryny bogatopłytkowej jest chęć poprawy wyglądu skóry, jej napięcia i ujędrnienia. Fibryna sprawdzi się również przy wypełnieniu drobnych i głębokich zmarszczek, fałd i zapadniętej skóry. Efekty będzie można zaobserwować przy redukcji blizn, zmniejszonej gęstości skóry i wiotkości.  

Fibryna bogatopłytkowa – przebieg procedury

Pierwszym etapem jest uzyskanie pożądanego materiału czyli fibryny bogatopłytkowej. W celu jej uzyskania, pobiera się próbkę krwi, a następnie umieszcza się probówkę w specjalnej maszynie. Tam następuje oddzielenie poszczególnych składników krwi. Proces pozyskiwania osocza i fibryny odróżnia odmienny sposób odwirowywania krwi. W efekcie osocze bogatopłytkowe to preparat jak sama nazwa wskazuje bogaty w płytki krwi, uwalniające natychmiast duże stężenia czynników wzrostu, które działają na komórki ciała pobudzając je do pracy i regeneracji.

Fibryna bogatopłytkowa natomiast różni się składem od osocza bogatopłytkowego i budową po podaniu w tkankę pacjenta. Proces odwirowania jest znacznie wolniejszy. Nastepuje oddzielenia substancji, która składa się nie tylko z płytek krwi i czynników wzrostu, ale również innych cennych komórek: fibryny, leukocytów i komórek macierzystych. Taka usieciowana budowa preparatu powoduje, że te same płytki krwi, które również są zawarte w osoczu bogatopłytkowym, tutaj uwalniają czynniki wzrostu znacznie wolniej. Dzięki temu efekty terapeutyczne są lepsze, a efekt się dłużej utrzymuje.

Fibryna bogatopłytkowa – efekty

Efekty, które możemy zaobserwować po zastosowaniu fibryny bogatopłytkowej to przede wszystkim głęboka regeneracja i rewitalizacja skóry. Następuje odmłodzenie skóry i poprawa jej kondycji, przejawiająca się wyraźnie lepszą elastycznością i jędrnością. Można również zaobserwować redukcją bruzd i zmarszczek, a zmarszczki, blizny potrądzikowe i inne ulegają spłyceniu.

 

Sprawdź naszą ofertę Fibryny bogatopłytkowej 

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password