Góra

Fibryna bogatopłytkowa – czym jest fibryna bogatopłytkowa?

Fibryna bogatopłytkowa – czym jest fibryna bogatopłytkowa?

Czym jest fibryna bogatopłytkowa?

Wykorzystywanie fibryny bogatopłytkowej staje się coraz bardziej popularnym działaniem w gabinetach medycyny estetycznej ze względu na korzyści, które niesie ze sobą. Ma ona pochodzenie naturalne tzn. uzyskiwana jest z własnej krwi.

Fibryna jest nie rozpuszczalnym białkiem, które występuje naturalnie w osoczu krwi człowieka. Ze względu na swoje właściwości w organizmie – bierze udział w krzepnięciu krwi – stanowi rusztowanie dla skrzepu. Charakteryzuje się ona trójwymiarową strukturą. Dzięki takiej strukturze proces uwalniania czynników wzrostu przebiega stopniowo. W rezultacie tego komórki oraz tkanki są dłużej stymulowanie do procesów regeneracji i odbudowy skóry.

Jak wygląda cały proces uzyskania fibryny bogatopłytkowej ?

Składa on się z trzech kroków. Pierwszy krok polega na pobraniu własnej krwi – dzięki czemu uzyskuje się preparat autologiczny, który nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych i immunologicznych. Następnie umieszcza się go w wirówce w celu oddzielenia składników morfologicznych krwi. Proces odwirowania przebiega w warunkach z niską prędkością ze względu na uzyskanie skoncentrowanego osocze z dużą ilością trombocytów (płytek krwi) wraz z czynnikami wzrostu. Ostatnim krokiem jest podanie gotowego preparatu w wybrane obszary twarzy.

Jakie pełni funkcje podana fibryna w naszej skórze ?

Po podaniu przygotowanego preparatu z fibryną do skóry, która zawiera duże stężenie płytek krwi, a tym samym wysoką ilość czynników wzrostu. Stymuluje ona komórki do podziałów, zaś tkanki do przebudowy. Pobudzane są fibroblasty wskutek czego dochodzi do powstawania nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Powstają również nowe naczynia krwionośne, aktywowane są procesy regeneracyjne skóry. Efektem tych działań jest zmniejszenie widoczności zmarszczek, poprawa napięcia i jędrności skóry, redukcja cieni pod oczami i kurzych łapek. Skóra jest odmłodzona, odświeżona, a jej koloryt ulega wyrównaniu.

Okolice gdzie wykorzystuje się fibrynę bogatopłytkową

Fibryna jest idealnym sposobem w celu poprawy kondycji skóry. Najczęściej wykonywana jest w okolicy oka, ust i nosa (redukcji zmarszczek palacza, bruzd nosowo-wargowych), a także na czole. Fibrynę bogatopłytkową ]stosuję się również na dłonie oraz w obrębie policzków.

 

Sprawdź naszą ofertę na Fibrynę bogatopłytkową

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password