Góra

Blizny potrądzikowe a fibryna – czy fibryna redukuje blizny?

Blizny potrądzikowe a fibryna bogatopłytkowa  

Ostatnio bardzo popularna w medycynie estetycznej stała fibryna bogatopłytkowa. Dana metoda jest bardzo skuteczna i bezpieczna. Procedura z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej polega na podaniu podskórnie metodą mezoterapii w miejscu blizny za pomocą strzykawki i igły. 

Terapię blizn zanikowych najlepiej zacząć wcześniej. Szczególnie bardzo dobrze poddają się kuracji osoby w młodym wieku, tak jak posiadają duże zdolności regeneracyjne skóry. Kuracja blizn zanikowych (atroficznych) polega na zastosowaniu metod, które spowodują wypełnienie ubytków tkankowych w obrębie zmian skórnych. 

Blizny potrądzikowe a fibryna. Najbardziej skuteczne metody to fibryna bogatopłytkowa, osocze bogatopłytkowe lub radiofrekwencja mikroigłowa. Do metod kosmetycznych pozbycia się blizn potrądzikowych należą peelingi chemiczne, mezoterapia igłowa, mezoterapia mikroigłowa, mikrodermabrazja oraz karboksyterapia. 

Jak wygląda procedura fibryną bogatopłytkową?

Należy dobrze się przygotować do procedury. Za 5-7 dni przed procedurą należy odstawić leki przeciwzakrzepowe, niesteroidowe leki przeciwzapalne, antybiotyki. Przez 5 dni przed nie należy pić alkoholu, tj. wpływa to na jakość fibryny oraz oczekiwanego rezultatu. Należy 3 dni przed procedurą wypijać ok.2-2,5 l wody dziennie, co spowoduje uzyskać więcej fibryny oraz ułatwi pobranie krwi. W dniu procedury nie należy chodzić na basen, do solarium, bani, unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce.

Podczas procedury zostaje pobrana krew z żyły oraz odwirowana w specjalnej probówce za pomocą specjalnego urządzenia. Odwirowana fibryna zostanie podana podskórnie w miejscu blizny w ciągu 5 minut.

Ile razy trzeba zrobić procedur?

Pierwsze efekty są widoczne już po pierwszej wizycie. Wszystko zależy od problemu oraz stopniu zaawansowania niedoskonałości. Jeśli chce się dotrzeć do oczekiwanego rezultatu to potrzeba utrzymać ciągłość procesu regeneracji oraz zrobić całą serię. Najlepiej należy się poddać serii 3-5 procedur w odstępach 2-4 tygodniowych. Schemat terapii oraz liczbę procedur ustala specjalista medycyny estetycznej, ponieważ wszystko zależy od problemów estetycznych oraz oczekiwań klienta.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Za pomocą fibryny bogatopłytkowej można całkowicie pozbyć się niedoskonałości. Efekt po wykonaniu całej serii, dobranej indywidualnie do każdego klienta, utrzymuje się od kilku miesięcy do 2 lat, a czasem i dłużej. Wszystko zależy od stylu życia, wieku, prowadzonej diety oraz indywidualnych predyspozycji.

Sprawdź naszą ofertę na fibrynę 

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password