Góra

Osocze bogatopłytkowe procedura – jak przebiega procedura?

Osocze bogatopłytkowe – jak przebiega procedura?

Osocze bogatopłytkowe (PRP – Platelet Rich Plasma), inaczej “wampirzy lifting”. Jest to metoda polegająca na podaniu preparatu krwiopochodnego autologicznego, w którym znajdują się czynniki wzrostu, a mianowicie płytki krwi zawieszone w małej ilości osocza.

Osocze bogatopłytkowe – na czym polega?

Procedura PRP – polega na pobraniu krwi od klienta i w skutku jej odwirowania zostają oddzielone elementy morfotyczne krwi, różniące się ciężarem. Ta metoda jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, którzy wykazują nadwrażliwość na substancję aktywne zawarte w preparatach odmładzających oraz rewitalizujących. 

Osocze bogatopłytkowe – jak przebiega procedura?

Procedura rozpoczyna się nałożeniem znieczulenia,a później pobraniem krwi. Po odwirowaniu na odpowiednich parametrach, osocze zostaje wstrzyknięte w obszary wcześniej uzgodnione z klientem. Zwykle z jednej probówki uzyskujemy od 3 do 4,5 ml osocza. Tej ilości wystarcza, żeby ostrzyknąć jeden obszar (np. twarz, szyja czy dekolt). Po zakończeniu podania osocza jest nakładany specjalny krem łagodzący. 

Specjalista daje rekomendację po procedurze i pozostaje w kontakcie z klientem. 

Cała procedura trwa ok. 40 minut, natomiast wizyta ok. 90 minut. Czas ten jest przeznaczony na podpisanie zgody, oczyszczanie twarzy, nałożenie znieczulenia oraz wykonanie procedury. 

Osocze bogatopłytkowe – efekty

Jednolity kolor, młodzieńczy blask i zdrowy wygląd – oto zalety osocza bogatopłytkowego. Skóra staje się jędrna, elastyczna, napięta oraz poprawia się ukrwienie. Najlepszym okresem podaniu się danej procedury jest okres po lecie. Procedury z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego przeprowadza się w serii 3-4 razy w odstępach 3-4 tygodni. 

Istnieje niewiele przeciwwskazań do wykonywania osocza. Głównymi przeciwwskazaniami są choroby nowotworowe, choroby układu krążenia, choroby autoimmunologiczne, małopłytkowość, ciąża, okres karmienia piersią, aktywne stany zapalne skóry oraz organizmu, choroby wirusowe oraz zaburzenia krzepliwości krwi.

Osocze bogatopłytkowe jest najlepszym rozwiązaniem dla alergików. Jest najbezpieczniejszą procedurą w medycynie estetycznej. Procedura jest przeprowadzana na jałowych, certyfikowanych oraz jednorazowych zestawach dla bezpiecznego wykonania.

 

Sprawdź naszą ofertę na osocze bogatopłytkowe >

Zapoznaj się z przeciwwskazaniami > 

Artykuł o osoczu bogatopłytkowym | wampirzy lifting > 

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password