Twój koszyk jest obecnie pusty!
Osocze bogatopłytkowe efekty – jakie są efekty po wampirzym liftingu?
Osocze bogatopłytkowe – czym jest ?
Osocze bogatopłytkowe znane również pod nazwą wampirzy lifting. Jest to preparat, który uzyskuje się z własnej krwi – mówi się wówczas o materiale autologicznym. Taki preparat nie wywołuje reakcji alergicznych, immunologicznych.
Osocze bogatopłytkowe jest wstrzykiwane w skórę i dzięki obecności dużej ilości płytek krwi, a tym samym czynników wzrostu stymuluje komórki, tkanki do procesów regeneracyjnych i przebudowy. Pobudzane są fibroblasty w wyniku czego dochodzi do produkcji nowych włókien białkowych: kolagenu oraz elastyny. Efektem tego jest zagęszczenie i wzrost napięcia skóry. Wpływa również na proces tworzenia się nowych naczyń krwionośnych wobec tego procesu skóra jest lepiej ukrwiona i odżywiona.
Dla kogo jest osocze bogatopłytkowe ?
Stosowanie kuracji z osoczem bogatopłytkowym jest dla każdego – bez względu na wiek, jak i typ skóry. Osocze bogatopłytkowe doskonale sprawdzi się u osób, które borykają się z alergiami na różne składniki zawarte w preparatach kosmetycznych. Ze względu na to, że jest to preparat autologiczny.
Osocze bogatopłytkowe efekty
Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego to bezpieczna i bardzo skuteczna kuracja. Efektów, których możemy się spodziewać po przeprowadzanej procedurze to między innymi:
Pierwsze efekty można zauważyć już kilka dni po przeprowadzonej kuracji szczególnie u osób młodszych. Pełny efekt uzyskuje się po około 2 – 3 miesiącach. Jednak, aby uzyskać satysfakcjonujące i dłużej utrzymujące się rezultaty zalecane jest wykonanie 3 – 4 serii. Trzeba podkreślić, że czas utrzymywania się efektów zależy od kilka czynników – predyspozycje indywidualne, stan skóry, odpowiednia pielęgnacja oraz dieta.
Podsumowując jest to metoda, która staje się coraz bardziej popularna i chętnie wykorzystywana przez klientki. Osocze bogatopłytkowe charakteryzuje się wielokierunkowym działanie. Wykorzystywane jest nie tylko w medycynie estetycznej ale również w ortopedii, chirurgii, stomatologii, czy leczeniu przewlekłych ran.