Góra

Masaż twarzy – efekty i jak często wykonywać?

Masaż twarzy – efekty i jak często wykonywać?

 

Masaż twarzy jest bardzo przyjemnym, bezbolesnym działaniem w którym ruchy wykonywane są w sposób wolny i precyzyjny bez gwałtownych działań. W trakcie masażu skupia się na miejscach gdzie występują największe napięcia oraz widoczne zmarszczki. 

Warto pamiętać, że wraz z wiekiem w skórze spada zwartość kolagenu, który odpowiada za prawidłowe napięcie skóry. Poprzez regularne stymulowanie tkanek, mięśni twarzy możemy zmniejszyć widoczność zmarszczek jak i zapobiegać powstawaniu nowych, a także poprawić stan skóry. Masaż twarzy zalecany jest dla każdego w każdym wieku, z każdym typem skóry. 

Efekty płynące z wykonywania masażu twarzy

Masaż twarzy jest doskonałą metodą w celu poprawy wyglądu twarzy – jej kondycji. Podczas masażu dochodzi do pobudzenia krążenia krwi i limfy w rezultacie poprawia się ukrwienie skóry i staje się ona lepiej odżywiona i natlenowana. Zmniejsza się widoczność opuchlizny, worków pod oczami. 

Regularne wykonywanie masażu stymuluje głęboko położone tkanki, włókna kolagenowe i elastyny, co wpływa na wypłacenie zmarszczek w okolicach oczu, ust, nosa ale również opóźnia procesy starzenia się i pojawiania się nowych zmarszczek. Zwiększa się synteza kolagenu w efekcie tego skóra twarzy staję się bardziej napięta, elastyczna i zagęszczona – poprawia się owal twarzy. Jednym słowem taki masaż działa odmładzająco dla naszej skóry. 

Masaż twarzy ma również działanie relaksacyjne i odprężająco poprzez zmniejszenie napięć występujący w obrębie mięśni twarzy. Pozwala się zrelaksować po ciężkim dniu pracy,  przynosi ukojenie i odprężenie w przypadku nagromadzenia się dużej ilości stresów. Ponadto wpływa na poprawę samopoczucia psychicznego. 

Techniki wykorzystywane w masażu twarzy to:

  • Głaskanie
  • Rozcieranie
  • Ugniatanie 
  • Oklepywanie

Bardzo ważną reguła w masażu jest wykonywanie wszystkich technik ku górze tzn. wbrew grawitacji.

Ile serii ? Jak często wykonywać ?

Kluczowym elementem uzyskania satysfakcjonującego rezultatu jest systematyczność. Masaż twarzy powinien być wykonany od 5 do 10 serii. Ilość serii dobiera jest indywidualnie w zależności od potrzeb i kondycji skóry. Masaż należałoby powtarzać 2 lub 3 razy w tygodniu. 

Czy warto wykonywać masaż twarzy?

Oczywiście, że tak. Niesie za sobą wiele korzyści. Pozwala na obniżenie poziomu stresu i wyciszenie się, zmniejszenie napięć. Oprócz dziania relaksacyjnego wpływa na poprawę kondycji skóry oraz opóźnia procesy starzenia się. 

 

Sprawdź naszą ofertę na masaż

Category:

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password