Góra

Masaż peelingujący – jakie są korzyści z masażu peelingującego?

Masaż peelingujący to usuwanie martwego naskórka z naszej skóry. Metoda ta wykonywana jest w formie masażu w efekcie czego dochodzi do pobudzenia ukrwienia. Skóra staję się gładsza i rozjaśniona. Systematyczne wykonywanie masażu peelingującego sprawia, że skóra jest lepiej nawilżona, pełna blasku, świeża, a tym samym odmłodzona. Masaż peelingujący to połączenie ze sobą dwóch zalet. Pierwsza zaleta to masaż o właściwościach relaksacyjnych, a druga to masaż pielęgnacyjny, który jest związany z usuwaniem martwego naskórka i zanieczyszczeń z skóry.

 

Masaż peelingujący

Masaż peelingujący stanowi formę relaksacji, który połączony jest z poprawą kondycji skóry. Ruchy wykonywane przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę w tej terapii opierają się na technikach zaczerpniętych z masażu klasycznego.

Można powiedzieć, że połączenie masażu z peelingiem to rodzaj odnowy biologicznej w której poprzez delikatny, powolny masaż – dochodzi do odprężenia, ukojenia i wyciszenia organizmu. Zaś z drugiej strony zastosowanie peelingu, który zawiera w sobie preparat złuszczający, jakim są drobinki. Wpływa na pobudzenie krążenia krwi, limfy i chłonki. Jednocześnie usuwa martwy naskórek i zanieczyszczenia obecne na powierzchniowej warstwie skóry, które dla nas są niewidoczne gołym okiem.

Peelingi używane do masażu są dostosowywane indywidualnie w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać. Wśród najpopularniejszych peelingów do masażu ciała można wyróżnić: sól z morza martwego, kawa, owoce leśne, zielona herbata, czy peeling cukrowy.

Korzyści płynące z wykonania masażu peelingującego 

Masaż z wykorzystaniem peelingu ma za zadanie usunąć martwy naskórek. Wpływa na lepsze odżywienie i dotlenienie skóry oraz na przyspieszenie eliminacji toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Peeling wykorzystywany jest do procesów pielęgnacyjnych skóry – regeneracja, nawilżenie, odmłodzenie skóry. Zauważalna jest poprawa kondycji skóry w przypadku wykonywania masażu peelingującego regularnie – staje się ona gładsza, jędrniejsza, bardziej napięta. Można również dostrzec zmniejszenie się widoczności występującego cellulitu.

Częstotliwość masażu peelingującego 

Masaże peelingujące zaleca się powtarzać w odstępach tygodniowych. Zawsze taki masaż kończy się wmasowanie bardzo wolnym kolistym i podłużnym ruchem olejku z składnikami aktywnymi na obszary ciała, które były poddane masażowi.

Dlaczego warto wykonywać masażu peelingujący

Rekomenduje się wykonywanie masażu peelingującego przed innymi masażami ze względu na usunięcia martwego naskórka i przygotowanie naszej skóry do wchłaniania składników odżywczych w preparatach wykorzystywanych podczas innych terapii. Jednakże to nie jedyne zalecenia wykonywania masażu peelingującego – to też doskonała metoda wspomagania zabiegów odchudzających ze względu na proces pobudzenia krążenia krwi, limfy, a także zwiększenia transportu zbędnych produktów przemiany materii.

 

Sprawdź naszą ofertę na masaż 

 

 

Category:

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password