Góra

Kriolipoliza Poznań – wszystko co musisz wiedzieć o kriolipolizie.

 

Kriolipoliza Poznań – Czym jest kriolipoliza i na czym ona polega?

Kriolipoliza jest najnowocześniejszą procedurą z dziedziny medycyny estetycznej, która na celu ma wymodelowanie Naszej sylwetki oraz zniwelowanie tkanki tłuszczowej. Cały proces polega na zassaniu próżniowym tkanki tłuszczowej i schłodzeniu jej do -8 stopni Celsjusza. Pod wpływem zimna tkanki tłuszczowe rozpadają się, co w rezultacie wyszczupla sylwetkę i zmniejsza objętość wybranych partii ciała. W przeciwieństwie do innych kuracji niwelujących tkankę tłuszczową jak przykładowo liposukcja, kriolipoliza jest procesem nieinwazyjnym i nie wiąże się ona z długim procesem rekonwalescencji. Warto tutaj zaznaczyć, że podczas procedury kriolipolizy niszczone są tylko komórki tłuszczowe, dzięki czemu inne komórki nie są narażone na uszkodzenie.

 Jak wygląda kriolipoliza?

Sama procedura przygotowania do kriolipolizy nie jest niczym skomplikowanym. Początkowo obszar, z którego chcemy usunąć tkankę tłuszczową przykryty zostaje specjalną membrana, która ma na celu ochronę i zabezpieczenie skóry. Później, do fragmentu ciała przykładane zostają specjalne głowice, które następnie zasysają tkankę tłuszczową i rozpoczynają proces zamrażania tkanki tłuszczowej. Dzięki temperaturze, która osiągana jest podczas kriolipolizy możemy osiągnąć pełne rezultaty. Proces chłodzenia trwa do około 45 minut. Kończąc procedurę kriolipolizy obszar ciała, który został poddany chłodzeniu zostaje rozgrzany do temperatury naszego ciała, a następnie rozmasowany. Po wykonaniu procedury kriolipolizy Nasz organizm zaczyna odgrywać bardzo ważną rolę. Wystawienie tkanki tłuszczowej na działanie niskiej temperatury powoduje, że komórki tłuszczowe rozpadają się i rozkładane są przy pomocy krwi oraz limfy, w efekcie czego wydalamy je podczas naturalnych procesów metabolicznych.

Czy są przeciwskazania do wykonywania kriolipolizy?

Przed zdecydowaniem się na  kriolipolizę warto wykonać podstawowe badania wątroby i ogólnej morfologii krwi. Kriolipoliza nie jest zalecana dla osób, które mają nieuregulowaną gospodarkę hormonalną, nieleczoną cukrzycę lub choroby nowotworowe. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią również nie powinny decydować się na kurację. Kolejnym z przeciwskazań przed wykonaniem kriolipolizy jest posiadanie rozruszników. Przy atopowym zapaleniu skóry również kriolipoliza nie jest zalecana. Podczas kuracji nie należy spożywać alkoholu.

Kiedy zauważę efekty

Ilość efektów zależna jest od rozbudowania tkanki tłuszczowej. W przypadku, kiedy tkanka tłuszczowa jest mniejsza zadowalający efekt uzyskać można już po pierwszej wizycie. Kilka dni po wykonanej kriolipolizie na obszarze, który został poddany kuracji rozpocznie się proces apoptozy, który jest zjawiskiem naturalnym w procesie usuwania zużytych komórek z naszego organizmu. Kriolipolizę na tym samym obszarze ciała można wykonywać co 4 tygodnie, natomiast jeśli interesuje nas inny obszar, który chcemy poddać do kriolipolizy, to wtedy możemy wykonać ją po 2 tygodniach od poprzedniej wizyty. Widoczność efektów po wykonaniu kriolipolizy trwa od 2 tygodni do 3 miesięcy. Po 45 dniach po wykonaniu serii nastąpi zmniejszenie podskórnej tkanki tłuszczowej. Decydując się na kurację kriolipolizą możemy doprowadzić do redukcji tkanki tłuszczowej od 20% do 45%.

 

Kriolipoliza Poznań – najskuteczniejsze urządzenie do redukcji tkanki tłuszczowej, dowiedz się więcej >

Kriolipoliza ciekawy artykuł 

Category:

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password