Góra

Kriolipoliza a tkanka tłuszczowa – czy kriolipoliza jest skuteczna?

Kriolipoliza a tkanka tłuszczowa – czy kriolipoliza jest skuteczna?

Kriolipoliza to nowoczesne działanie w walce z tkanką tłuszczową. Modelowanie sylwetki ciała za pomocą kriolipolizy polega na wykorzystywaniu ujemnej temperatury. Procedurę kriolipolizy można wykonać na dowolnej części ciała. 

Działanie kriolipolizy 

Innowacyjna technologia kriolipolizy przeprowadzana jest w gabinetach medycyny estetycznej. Kriolipoliza posiada głowice, które zasysają niechcianą tkankę tłuszczową – jest ona poddawana działaniu niskiej temperatury do nawet – 10 stopni C przez okres około godziny. 

Niska temperatura doprowadza do naturalnej, fizjologicznej śmierci komórek tłuszczowych. Występujące w obszarze naczynia krwionośne, nerwy, mięśnie nie ulegają uszkodzeniu.  Następnie rozpoczyna się proces rozszczelnienia komórek tłuszczowych. Uwalniany jest z nich glicerol oraz wolne kwasy tłuszczowe, produkty te trafiają do układu limfatycznego oraz krążeniowego. Działanie to wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej na obszarze poddanym kriolipolizie. Dalej glicerol i wolne kwasy tłuszczowe przedostają się do wątroby, gdzie zostają zmetabolizowane w procesach metabolicznych oraz stopniowo są eliminowane i wydalane z organizmu. 

Procedura kriolipolizy trwa około 1,5 godziny. W tym okresie przeprowadzany jest wywiad, wyznaczenie obszaru, nałożenie specjalnej membrany pokrytej żelem wraz z czasem działania maszyny. 

Efekty po kriolipolizie

Jedna kuracja kriolipolizy pozwala na redukcję tkanki tłuszczowej od 25% do nawet 45%. W przypadku większej ilości tkanki tłuszczowej zaleca się wykonanie od 2 do 3 procedur w odstępach 4 tygodniowych. Pierwsze widoczne efekty pojawiają się po okresie około 2 – 4 tygodni. Na pełny rezultat należy zaczekać do 2 – 3 miesięcy. Okres ten związany jest z stopniowym wydalaniem komórek z organizmu. 

Obszary wykonywania kriolipolizy

Kriolipolize można wykonywać na dowolnej części ciała. Najczęściej kriolipolizie poddawane są następujące obszary: brzuch, boczki, uda wewnętrzne. Procedurę tą wykonuje się również na ramionach, udach zewnętrznych, czy z tyłu pleców. 

Kriolipoliza a tkanka tłuszczowa – czy warto wykonać procedurę kriolipolizy?

Oczywiście, że tak. To najlepsze rozwiązanie, które pozwala pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej. Kriolipoliza to metoda bezinwazyjna, bezpieczna, która w sposób trwały eliminuje komórki tłuszczowe. 

Sprawdź naszą ofertę na kriolipolizę >

Dowiedz się więcej na temat kriolipolizy >

Porównanie najlepszych urządzeń do wykonywania kriolipolizy >

Category:

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password