Twój koszyk jest obecnie pusty!
HIFU przeciwwskazania – jakie są przeciwwskazania do HIFU?
Przeciwwskazania do HIFU
HIFU z angielskiego High Intensity Focused Ultrasound, które oznacza zogniskowaną wiązkę fali ultradźwiękowej wysokiej częstotliwości. HIFU to urządzenie popularne na rynku medycyny estetycznej, często HIFU nazywane jest liftingiem bez użycia skalpela.
Technologia HIFU opiera się na wiązce fali dźwiękowej. Fala ultradźwiękowa może penetrować na różną głębokość w zależności od zastosowanego kartridża (dobór głowicy uzależniony jest od obszaru ciała oraz problemu, który występuje. Najczęściej w medycynie estetycznej używa się głowic o głębokości działania 1,5mm, 3,0mm, 4,5mm oraz 6,0mm.
Działanie HIFU
Wiązka fali ultradźwiękowej po dotarciu na daną głębokość powoduje wytworzenie wysokiego ciepła na poziomie 65 – 70 stopni Celsjusza. Podczas przeprowadzanej procedury dochodzi do kontrolowanych mikropoprzeń, które przyczyniają się do mikrouszkodzeń. Wysoka temperatura zmusza skórę do regeneracji i obkurczania się włókien kolagenowych. Wszelkie zmiany zachodzące w tkankach, skórze są niewidoczne gołym okiem – powierzchnia skóry nie zostaje uszkodzona.
Przeciwwskazania
HIFU nie można stosować w niektórych przypadkach:
Objawy po wykonaniu HIFU
Bezpośrednio po i przez kilka kolejnych dni obszar poddany HIFU może być lekko obolały i zaczerwieniony, może również wystąpić niewielki obrzęk. Rzadko pojawiają się pojedyncze siniaki, które ustępują najczęściej w ciągu tygodnia.
Podsumowanie
HIFU może być wykonywane o każdej porze roku i można go łączyć się z różnymi metodami np. oczyszczaniem wodorowym, stymulatorami tkankowymi. Zaletą HIFU jest bezinwazyjność i bezpieczeństwo przeprowadzanej procedury, która wykonywana jest przez przeszkolonych specjalistów. HIFU cechuje się tym, że efekty widoczne są już po pierwszej kuracji.
W naszym gabinecie wykonujemy również inne kuracje takie jak: radiofrekwencja mikroigłowa, osocze bogatopłytkowe, czy kriolipoliza.