Góra

HIFU procedura – jak wygląda procedura HIFU?

Jak wygląda procedura HIFU ?

Procedura HIFU wykonywana jest specialiste przeszkolonego z zakresu HIFU. Trwa około  60 minut, jednak czas może ulec zmianie w zależności od obszaru ciała na którym będzie przeprowadzana kuracja. W trakcie HIFU nie stosuje się znieczulenia, gdyż fale ultradźwiękowe, które maszyna emituje docierają głębiej niż preparat znieczulający. 

Urządzenie  HIFU może emitować fale ultradźwiękowe na różnej głębokości za pomocą odpowiednich kartridży. Oznacza to, że ultradźwięki mogą działać na różnych głębokościach, dlatego też przed wykonaniem HIFU jest konsultacja ze specjalistą, który po pierwsze wyklucza przeciwwskazania, a po drugie ustalane są cele, które klient oczekuje. 

Pierwszym etapem HIFU jest dokładne oczyszczenie skóry z resztek makijażu. Następnym krokiem jest nałożenie specjalnego żelu przez specjalistę, który umożliwia penetrację fali ultradźwiękowej w głąb skóry. 

Podczas trwania HIFU najczęściej odczuwa się ciepło oraz lekkie ukłucia. Cała procedura nie powoduje przerwania ciągłości skóry. Wszelkie zmiany dzieją się w jej wnętrzu i są niewidoczne gołym okiem. W miejscu poddawanym kuracji może pojawić się zaczerwienienie, które ustępuje w ciągu godziny. 

W większości przypadków, uzyskanie pozytywnego efektu gwarantuje jedna kuracja. Jednak w sytuacji, kiedy skóra jest dość wiotka rekomenduje się wykonanie 3 serii w odstępach miesięcznych.  

Jak dbać o skórę po procedurze?

Skóra po przeprowadzonej kuracji HIFU jest delikatna i wrażliwa. Na czas około 2 tygodni zaleca się zrezygnowanie z kuracji złuszczających naskórek – kwasów, peelingów. 

Warto również zwrócić uwagę, aby unikać silnego pocierania skóry – ręcznikiem, czy myjką, szczoteczką soniczną. Rekomenduje się stosowanie kremów delikatnych, łagodzących, a nie takich, które mogą podrażnić skórę. Jeśli wychodzimy z domu nie zapominajmy o kremie z filtrem UV. Warto również nie korzystać z saun, basenów oraz solarium przez pewien okres. 

Kuracja HIFU nie wymaga okresu rekonwalescencji, bezpośrednio po można wrócić do swoich codziennych aktywności. 

Podsumowanie

Innowacyjna technologia HIFU pozwala na szybkie i skutecznie odmłodzenie skóry. Działa wyraźnie liftingująco, napinająco na skórę. HIFU jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, które boją się inwazyjnych procedur chirurgicznych. 

Sprawdź naszą ofertę na HIFU > 

Category:

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password