Góra

HIFU na ujędrnienie – działanie ujędrniające HIFU

Hifu na ujędrnienie

HIFU (High-intensity focused ultrasound) to jest pełna nazwa HIFU z języka angielskiego. To urządzenie do liftingu twarzy i ciała oraz redukcji tkanki tłuszczowej. Oznacza to skupioną wiązkę fal dźwiękowych o dużym zasięgu. HIFU to jest jedna z metod w medycynie estetycznej w której wykorzystujemy ultradźwięki dla uzyskania efektu ujędrnienia i liftingu bez skalpela.

Jak działa procedura HIFU?

Przede wszystkim ta procedura jest bezinwazyjna. Oparta na wystąpieniu dwóch zjawisk – termicznego i mechanicznego. W przypadku termicznego tkanka absorbuje ultradźwięki i dochodzi do wzrostu temperatury, co z kolei powoduje koagulację białek ( t’ 60-70’C). Mechaniczne zjawisko polega na wytwarzaniu się pęcherzyków gazu wewnątrz komórki, co prowadzi do wzrostu ciśnienia i w konsekwencji niszcząc strukturę komórki.

Jaka jest efektywność HIFU?

Skuteczność HIFU jest bardzo wysoka. Ponieważ ta procedura ma wpływ na produkcję kolagenu i elastyny oraz powstaniu nowych włókien kolagenowych. Po procedurze HIFU skóra jest wygładzona, jędrna, zagęszczona oraz poprawia się jej napięcie i ukrwienie. Zapewnia to także redukcję zmarszczek, przywrócenie owalu twarzy, odmłodzenie, opóźnienie procesu starzenia się skóry, zmniejszenie opadających policzków, zmniejszenie rozstępów i blizn.

Kiedy widać efekty po procedurze HIFU?

Pierwsze efekty są widoczne już po pierwszej procedurze. Z reguły wystarczy jednej procedury lub dwie procedury aby uzyskać pełny i trwały efekt. Jeśli skóra wymaga bardziej intensywnej terapii, zalecane jest wykonanie całej serii, zachowując odpowiednie przerwy. HIFU można powtórzyć po 6-8 tygodniach, a później dopiero po roku. W przypadku skóry wiotkiej procedurę można powtórzyć maksymalnie do trzech razy w odstępach co 1-3 miesiące.

Na ostateczny rezultat trzeba poczekać 2-3 miesiące, który utrzymuje się przez 1,5 – 2 lata. W tym czasie dochodzi do przebudowy tkanek i poprawia się przede wszystkim jakość skóry.

HIFU na ujędrnienie – jakie są wskazania do wykonania HIFU?

 • ujędrnienie skóry na każdym obszarze ciała
 • odmłodzenie skóry twarzy, szyi, dekoltu
   
 • lifting skóry twarzy
   
 • wiotka skóra, mało elastyczna
   
 • redukcja tkanki tłuszczowej
   
 • ujędrnienie wybranych partii ciała po odchudzaniu albo po ciąży
   
 • podniesienie brwi
   
 • lifting czoła
   
 • redukcja drugiego podbródka
   
 • likwidacja rozstępów i blizn

Sprawdź naszą ofertę na HIFU > 

Category:

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password