Góra

HIFU 3D – wszystko co musisz wiedzieć

Czym jest HIFU 3D?

Technologia HIFU 3D jest bez skalpelowym liftingiem oraz ujędrnia skórę twarzy i ciała. Od razu po wykonaniu możemy zauważyć uniesienie, zwiększenie napięcia i zagęszczenie skóry. Procedura ta również redukuje zmarszczki i daje efekt rozświetlenia i zmniejsza pory. Lifting HIFU 3D wykonywany jest nie tylko na twarz, ale również na całe ciało w celu ujędrnienia oraz redukcji tkanki tłuszczowej. Kuracja ta jest idealną alternatywą dla osób, które chcą ,,zatrzymać czas’’ jednak  boją się ingerencji chirurgii plastycznej.

Jak wygląda procedura?

. Technologia HIFU 3D wykorzystuje ultradźwięki, które w procesie ablacji doprowadzają w tkankach do dwóch procesów:

  • Termicznego – dochodzi do absorpcji fal ultradźwiękowych w tkankach, w których następnie wzrasta temperatura, która prowadzi do koagulacji
  • Mechanicznego – polega na wytworzeniu się pęcherzyków powietrza wewnątrz komórki, a w efekcie wzrostu ciśnienia i zniszczenia ich struktur.

Te dwa procesy powodują, że w strukturach tkanek dochodzi do mikrouszkodzeń i mikro poparzeń, co w rezultacie pobudza syntezy kolagenu. Procedura ta odbudowuje tkanki i następuje efekt remodelingu tkanek. Każde HIFU gwarantuje pracę w trójwymiarowym obszarze przez możliwość dobrania kilku długości wnikania zogniskowanych ultradźwięków na poziomie 1,5 mm, 3 mm i 4,5 mm. Dzięki takiej precyzji HIFU dociera do różnych warstw skóry, co zwiększa efektywność kuracji na tle innych oraz pozwala na indywidualne dopasowanie głębokości wnikania u konkretnej osoby, co również zwiększa skuteczność, ale i bezpieczeństwo przeprowadzenia kuracji.

Kiedy zobaczę efekty?

Skóra po kuracji jest wygładzona i zagęszczona. HIFU 3D odpowiedzialne jest za odbudowę kolagenu, więc pierwsze efekty możemy zauważyć już po pierwszej wizycie, najpóźniej od 24 do 48 godzin po zakończeniu wizyty. Jednak proces regeneracji i odbudowy kolagenu trwa do maksymalnie 3 miesięcy i dopiero po upływie tego czasu zauważymy ostateczne efekty, które utrzymują się nawet do 2 lat! Rezultaty widać już po pierwszym zastosowaniu jednak wszystko zależy od oczekiwanych efektów i stanu skóry pacjenta. Technologia ta przynosi ogromny wachlarz korzyści, jednymi z nich są: spłycenie zmarszczek, modelowanie owalu twarz, likwidacja blizn, redukcja przebarwień, pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Natomiast jak często powtarzać zabieg? W większości przypadków, do uzyskania zadowalających efektów wystarczy jedno zastosowanie, w przypadku skóry bardzo wiotkiej, procedurę powtarzać można w trzech seria, co jeden lub trzy miesiące.

Zalecenia po zabiegowe i przeciwskazania.

Kuracja HIFU 3D wymaga od pacjenta, że po wykonanej procedurze należy chronić obszar poddany kuracji przed uszkodzeniami mechanicznymi. Ponadto nie powinno się przez ten czas stosować peelingów enzymatycznych i mechanicznych. Przeciwskazaniami do wykonania procedury jest choroba serca, choroba nowotworowa, ciąża i karmienie piersią. Przeciwskazaniem do wykonania procedury HIFU 3D jest poddanie się kuracji od razu po podaniu kwasu hialuronowego i botoksu.

 

Filmik o efektach HIFU 3D 

Sprawdź ofertę Naszego salonu! Kliknij tutaj

Category:

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password