Góra

Hifu 3D pośladki – zastosowanie hifu 3D na pośladki

Hifu 3D pośladki – zastosowanie hifu 3D na pośladki

Zabieg HIFU na poprawę kształtu pośladków. Efekt – ujędrnienie, podniesienie pośladków oraz poprawa napięcia i elastyczności skóry.

Czym jest Hifu 3D?

HIFU to skrót pochodzący od angielskich słów high intenisty focused ultrasound co oznacza skupioną wiązkę fal dźwiękowych o dużym natężeniu. Pod wpływem działania fali akustycznej o wysokiej częstotliwości zachodzą dwa procesy – termiczny i mechaniczny. Efektem procesu termicznego jest absorpcja fali ultradźwiękowej i zwiększenie ruchu komórek przez co temperatura w tkankach wzrasta do około 60-70 stopni w ten sposób dochodzi do kontrolowanych niewielkich poparzeń o średnicy 0,5-1mm. W wyniku działania procesu mechanicznego wewnątrz komórek powstają pęcherzyki gazu, co powoduje wzrost ciśnienia i zniszczenie struktury komórek. Uszkodzenia te stymulują proces regeneracji i odbudowy tkanki, zwiększa się produkcja włókien kolagenowych oraz elastyny. Dzięki temu działając na okolicę pośladków dochodzi do zagęszczenia skóry, poprawy napięcia i elastyczności, odmłodzenia oraz opóźnienia procesu starzenia się skóry. Pośladki również ulegają ujędrnieniu, podniesieniu, poprawia się ich kształt, zmniejszona zostaje widoczność rozstępów, blizn oraz przebarwień. Dobierając odpowiednie parametry można również wywołać proces lipolizy czego efektem będzie redukcja tkanki tłuszczowej. Jest to mało inwazyjna metoda, gdzie wierzchnie warstwy skóry nie ulegają uszkodzeniu. Zabieg HIFU jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów liftingujących i ujedrniających skórę.  

Przebieg procedury Hifu 3D na pośladki

Zabieg na pośladki z wykorzystaniem technologii HIFU rozpoczyna się od nałożenia specjalnego żelu, który umożliwia wnikanie fal dźwiękowych wgłąb skóry, następnie do skóry przykłada się głowice, która emituje ultradźwięki, zabieg trwa około 60 minut. W celu zwięszenia efektywności kuracji zaleca się zastosowanie serii zabiegów, zwykle do 3 zabiegów z zachowaniem minimum miesięcznego odstępu pomiędzy kolejnymi wizytami. Zabieg HIFU na pośladki można również połączyć z zabiegiem radiofrekwencji mikroigłowej do spotęgowania efektu.

Po jakim czasie zobaczysz efekty

Pierwsze efekty są dostrzegane zwykle w ciągu 48 godzin po pierwszym zabiegu, na ostateczne rezultaty należy poczekać około 2-3 miesiące ponieważ tyle trwa proces regeneracji i odbudowy kolagenu. Efekty utrzymują się 12-18 miesięcy w zależności od indywidualnych uwarunkowań, po tym okresie warto wykonać zabieg przypominający. 

Sprawdź naszą ofertę Hifu 3D 

Category:

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password