Góra

HIFU 3D na pelikany – zastosowanie HIFU 3D na pelikany

HIFU 3D na pelikany – zastosowanie HIFU 3D na pelikany

Zastosowanie HIFU 3D na pelikany

Technologia HIFU 3D to doskonała procedura, która sprawdzi się w przypadku obwisłej, wiotkiej skóry na obszarze ramion nazywanych również przez wiele osób pelikanami. HIFU 3D jest stosowane w wielu gabinetach medycyny estetycznej – w ciągu ostatnich kilku lat stał się bardzo popularnym urządzeniem do walki z zwiotczałą skórą w celu uzyskania liftingu i ujędrnienia ramion. To metoda, która jest bezpieczna, nieinwazyjna oraz nie wymaga okresu rekonwalescencji. Stanowi alternatywną metodę dla chirurgicznego liftingu skóry.

Jak działa HIFU 3D na obszar pelikanów?

Wykorzystuje wiązkę fali ultradźwiękowej, która dociera na daną głębokość skóry właściwej. Dobór głębokości jest kwestią indywidualną zależną od występującego problemu. Najczęściej stosowanymi głębokościami w okolicy ramion to 4,5 mm lub 6 mm. Skupiona fala ultradźwiękowa powoduje dostarczenie energii w głąb skóry, a następnie wywołuje kontrolowane, punktowe uszkodzenia skóry właściwej. Uszkodzenia te powstają w wyniku wysokiej temperatury około 60 – 70 stopni Celsjusza. W rezultacie tego rozpoczynają się w skórze procesy regeneracji. Włókna kolagenowe ulegają skurczeniu, zaś intensywnej stymulacji podlegają fibroblasty co sprawia, że produkowane są nowe włókna kolagenowe. Zwiększenie się liczby włókien powoduje, że skóra w obrębie ramion jest bardziej napięta, elastyczna i jędrniejsza.

W efekcie tego ramiona nabierają smukłego kształtu. Skóra w tym obszarze jest zagęszczona. Zogniskowana wiązka fali ultradźwiękowej oddziałując na struktury zlokalizowane w skórze właściwej sprawia efekt uniesienia skóry.

Częstotliwość wykonywania HIFU 3D

Technologia HIFU 3D nie wymaga powtórzenia. Jednakże w celu uzyskania silnego efektu warto wykonać 2 – 3 serie. Pierwsze zauważalne efekty występują w ciągu dwóch tygodni. Natomiast na ostateczne rezultaty należy poczekać do 2 – 3 miesięcy ze względu na procesy przebudowy skóry właściwej i kolagenu.

W zależności od indywidualnych uwarunkowań efekty utrzymują się do 12 – 18 miesięcy. Po takim okresie warto wykonać zabieg przypominający w celu utrzymania kondycji skóry.

Aby wzmocnić efekty HIFU 3D warto połączyć go z Velashape III lub radiofrekwencją mikroigłową na obszar ramion.

 

Sprawdź naszą ofertę na HIFU 3D

Category:

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password