Góra

Blizny potrądzikowe a osocze bogatopłytkowe – czy warto?

Blizny potrądzikowe a osocze bogatopłytkowe – czy warto ?

Blizny potrądzikowe pojawiają się po przebytym trądziku. Szacuje się aż około 85% osób ma problemy z bliznami wskutek występowania trądziku. Blizny potrądzikowe mają charakter nieestetycznych wgłębień o nieregularnym kształcie i wielkości. 

Terapia: osocze bogatopłytkowe a blizny potrądzikowe

Niewiele osób wie, że w walce z bliznami i przebarwieniami jest skuteczne osocze bogatopłytkowe. Jest ono uzyskiwane z własnej krwi, a więc nie wywołuje żadnych reakcji alergiczny i immunolgicznych. Za sprawą trombocytów (płytek krwi), które znajdują się w większej ilości w uzyskanym osoczu – uwalniają one czynniki wzrostu, które będą wpływać na procesy powstawania i dojrzewania komórek naskórka. Dodatkowo pobudzają fibroblasty  do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych. 

Dlaczego warto stosować osocze w walce z bliznami potrądzikowymi ?

Po pierwsze to procedura bezbolesna, wykonywana przy pomocy mały igiełek oraz z miejscowym użyciem znieczulenia.

Po drugie jest to metoda bardzo szybka. Czas trwania podawania osocza bogatopłytkowego wynosi od 15 do 30 minut w zależności od obszaru. 

Po trzecie osocze bogatopłytkowe charakteryzuje się brakiem okresu rekonwalescencji. Oznacza to, że po wykonanej kuracji można wrócić do swoich codziennych aktywności. 

Czy trzeba powtarzać kuracje z osoczem bogatopłytkowym ?

Tak jak w wielu innych metodach aby uzyskać satysfakcjonujący i zadowalający efekt należy wykonać od 3 do 4 serii. Ilość serii dobierana jest przez naszych specjalistów indywidualnie w zależności od występującego problemu.

Dla kogo jest dedykowana metoda z osoczem bogatopłytkowym ?

Stosowanie osocza bogatopłytkowego jest dla każdej osoby, która zmaga się z problemem blizn i przebarwień po trądziku. Nie ma tutaj znaczenie wiek, czy płeć. 

Efekty po zastosowaniu osocza bogatopłytkowego na blizny potrądzikowe 

Działanie osocza bogatopłytkowego przynosi stopniowe rezultaty ze względu na to, że skóra ulega stopniowej przebudowie, powstają nowe włókna kolagenowe co prowadzi do poprawy jej wyglądu. Staje się gładsza, a tym zmniejsza się widoczności występujących blizn

 

Sprawdź naszą ofertę na osocze bogatopłytkowe

Retinol na blizny potrądzikowe 

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password