Góra
szkolenie-osocze-bogatoplytkowe-modelka-model-okazja-kurs

Jak zapobiegać opadającej powiece?

Dlaczego powieka zaczyna opadać?

Jest to zjawisko fizjologiczne i wszystko zależy też od uwarunkowania genetycznego. Dzieje się tak, bo wraz z biegiem czasu naszej skórze zaczyna brakować kolagenu, który odpowiada za jędrność oraz elastyczność. Dlatego nie bez powodu jest nazywany – białkiem młodości.

Kolagen to produkowane przez nasz organizm białko. Jest on składnikiem budulcowym kości, zębów, ścięgien, więzadeł, chrząstek, naczyń krwionośnych, rogówki oka oraz skóry. Utrzymuje w jędrności, dobrym napięciu oraz nawilża naszą skórę. Dzięki niemu odbywa się szybszy proces gojenia się ran.

Jednak wraz z wiekiem coraz bardziej obniża się zdolność do produkcji kolagenu – jest to naturalny proces. 

Jakie są objawy ubytku kolagenu?

Najbardziej są one widoczne, gdy zaczynają się pojawiać pierwsze oznaki starzenia się skóry. Skóra staje się wiotka, sucha, a na jej powierzchni powstają zmarszczki czy bruzdy, charakterystyczne to jest dla cery dojrzałej.

W przypadku twarzy, powieki stają się wiotkie. Ponadto na twarzy zaczynają też być obecne zmarszczki oraz mięśnie, które są odpowiedzialne za unoszenie brwi, zaczynają słabnąć.

Jakie są przyczyny opadających powiek?

Przede wszystkim to nieodpowiednia pielęgnacja. Również zaliczamy stres, słabe mięśnie, spadek wagi oraz starzenie się skóry.

Jak się pozbyć opadających powiek?

Istnieje mnóstwo sposobów na opadające powieki, tylko wszystko zależy od tego im wcześniej zaczniemy działać, tym szybciej się pozbędziemy i uzyskamy lepsze rezultaty. 

Na początek trzeba zadbać o właściwą aplikację odpowiednich kremów nawilżających. Krem pod oczy powinien być odpowiednio dobrany do wieku kobiety. Regularne nałożenie kremu powinno stać się rytuałem każdej kobiety, dzięki temu uzyskuje się naprawdę dobre efekty.

W zależności od stanu opadających powiek, w nie zaawansowanym stopniu można zrobić osocze bogatopłytkowe. Aby zapobiec pogorszeniu się temu procesowi zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertami w naszym gabinecie medycyny estetycznej La Source.

W bardziej zaawansowanych stopniach najlepszym rozwiązaniem może być chirurgia plastyczna, czyli zabieg tzw. blefaroplastyki. Blefaroplastyka to metoda w medycynie estetycznej, polegająca na wycięciu nadmiaru skóry z powiek górnych/dolnych, wykonująca w warunkach ambulatoryjnych lub szpitalnych w zależności od znieczulenia (miejscowe lub ogólne). 

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password