Góra
Gabinet medycyny estetycznej zabiegi na cialo krilipoliza hifu3d radiofrekwencja mikroiglowa Poznan centrum ulica Fredry kolo Zamku Kosciuszki

Wiotka skóra na ramionach – jak zlikwidować pelikany?

 

Idealne ciało to marzenie każdego z nas. Wraz z wiekiem skóra staje się jednak coraz bardziej wiotka i traci swoją jędrność. Miejscami szczególnie problematycznymi są pośladki, uda, brzuch, ale także ramiona, na których wystąpić mogą tzw. “pelikany”. Pelikany zwane czasem również “nietoperzami” lub “motylkami” to popularne sformułowanie na przypadłość obwisłej, zwiotczałej skóry w okolicach ramion. Powstają zazwyczaj w efekcie  naturalnych procesów starzenia się skóry i utraty jej elastyczności. Mogą jednak pojawić się też w trakcie nagłej utraty masy ciała, jako że skóra w tych partiach ciała ma tendencję do utraty elastyczności. Dowiedz się, jak dzięki zabiegom medycyny estetycznej można pozbyć się pelikanów raz na zawsze!

Pelikany – uciążliwa przypadłość ramion

Zwiotczenie skóry jest naturalnym procesem, które występuje na skutek jej starzenia się. Wraz z wiekiem włókna kolagenowe są coraz słabsze, a w organizmie zaczyna ubywać elastyny. Na utratę elastyczności narażona jest przede wszystkim cienka skóra. Taka występuje między innymi w okolicach ramion. Efektem tego może być pojawienie się tzw. “pelikanów” – obwisłej skóry w tej partii ciała. Pelikany spowodowane mogą być także gwałtownym spadkiem wagi. Na skutek zwiotczenia, ramiona tracą swój zdrowy i estetyczny wygląd, przysparzając nam kompleksów. Jest to szczególnie uciążliwe w okresie letnim, kiedy chcemy odsłonić nasze ciało.

Pelikany – jak się ich pozbyć?

W pozbywaniu pelikanów pomóc mogą odpowiednie ćwiczenia oraz masaże ujędrniające. Wskazana jest też odpowiednia dieta. Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się pelikanów będą jednak specjalistyczne zabiegi medycyny estetycznej. Charakteryzują się one znacznie wyższą skutecznością, a dzięki wykorzystywanym innowacyjnym technologiom, są bezpieczne oraz bezinwazyjne.

Kriolipoliza – sprzymierzeniec w walce z pelikanami

Jednym z zabiegów, który stosowany jest w redukcji pelikanów, jest kriolipoliza z głowicami 360. Jej zadaniem jest usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz poprawienie elastyczności skóry poprzez stymulowanie produkcji włókien kolagenowych i wiązań elastynowych. Jest całkowicie bezpiecznym zabiegiem. Przeprowadzana jest pod okiem specjalisty, który na wstępie wykonuje specjalne badanie USG i dokonuje pomiaru tkanki tłuszczowej. Kriolipoliza ZLipo, która wykonywana jest w naszej klinice, charakteryzuje się połączeniem Systemu Z Lipo wraz z falą akustyczną Z Wave PRO, co dodatkowo zwiększa jej efektywność. Działanie kriolipolizy w usuwaniu tłuszczu oparte jest na jego zamrożeniu oraz usuwaniu w trakcie fizjologicznych procesów wydalania. Tkanka tłuszczowa jest zasysana przez specjalne urządzenie, a kolejnie zamrażana i usuwana z organizmu. Cały zabieg kriolipolizy trwa około godziny. Po nim wykonuje się zabieg falą akustyczną.

Efekty i bezpieczeństwo kriolipolizy

Kriolipoliza nie jest bolesna. Nie jest to zabieg inwazyjny i charakteryzuje się całkowitym bezpieczeństwem. Efekty zabiegu kriolipolizy są trwałe i zazwyczaj pojawiają się od razu po zabiegu. Na całkowity efekt, pacjent oczekuje od 1 do 2 miesięcy. Zabieg falą akustyczną jest powtarzany co 2 dni.

Kriolipoliza – dla kogo?

Zabieg kriolipolizy stosowany jest nie tylko w redukcji obwisłych ramion. Specjaliści wykorzystują go także do:

  • redukcji cellulitu,
  • ginekomastii,
  • redukcji tłuszczu w okolicach takich jak: brzuch, boczki czy plecy,
  • redukcji podwójnego podbródka.

Dowiedz się więcej o tym, jak wygląda usuwanie pelikanów za pomocą zabiegu kriolipolizy w naszej Klinice la source i ciesz się idealnymi ramionami!

 

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password