Góra
Gabinet medycyny estetycznej Poznan centrum Kosciuszki La source zabiegi na twarz zabieci na cialo hifu radiofrekwencja mikroiglowa endermologia krilipoliza prezenty pakiety promocje tanio medycyna estetyczna termolifting

Jak dbać o ciało? Fizjoterapeuta radzi?

Ciało każdego z nas wymaga pielęgnacji. Często bywa tak, że dbamy o twarz, włosy, paznokcie nakładając różnego rodzaju kremy, chodząc do fryzjera, a o naszym ciele zapominamy. Dlatego też przygotowałam 5 porad odnośnie dbania o ciało, które warto wdrożyć w życie jako nasze nawyki. 

  1. Regularne wykonywanie peelingów

Peelingi powodują złuszczanie martwego naskórka. Efekty zastosowania peelingu zauważalne są natychmiast. Skóra staję się gładsza, jędrniejsza, miękka w dotyku. Natomiast regularne ich wykonywanie przyczynia się do wyrównania kolorytu skóry, zmniejszenia widoczności cellulitu. Zaleca się stosowanie peelingu raz w tygodniu. Peelingi można wykonać w zaciszu domowym jak i w gabinetach medycyny estetycznej. 

  1. Stosowanie na przemian zimny – ciepły prysznic

Naprzemiennie stosowanie strumienia wody ciepłej, a potem zimnej na wiele zalet. Znakomicie poprawia krążenie krwi, przyspiesza transport zbędnych produktów przemiany materii, hartuje organizm, wpływa na lepszą termoregulację. W wyniku stymulacji układu krążenia dochodzi do zmniejszenia ryzyka wystąpienia obrzęków, żylaków, a także poprawia się wygląd skóry oraz następuje redukcja widoczność cellulitu.

  1. Nawilżanie i odżywianie skóry

Kolejny dobrym nawykiem jest stosowanie balsamu, olejku lub swojego ulubionego masła do ciała. Ciało nasz najlepiej powinniśmy nawilżać bezpośrednio po kąpieli, kiedy jest lekko rozgrzane, w rezultacie czego skóra będzie lepiej wchłaniać składniki odżywcze zawarte w balsamie, czy też w olejku. Warto zwracać uwagę na składy produktów – i wybierać te, które oparte są na bazie naturalnych składników (ziół, minerałów). 

  1. Szczotkowanie ciała

Stanowi również formę złuszczania martwego naskórka. Jednakże takie szczotkowanie wykonujemy przed kąpielą by móc potem pozbyć się z ciała pozostałości po obmuarły naskórku. Ciało szczotkuje się od stóp i dalej w kierunku serca, w okolicy biusty nacisk szczotki wywierany na ciało należy zmniejszyć, ze względu na delikatną i wrażliwą tam skórę. Szczotkowanie ciała działa pobudzająco na układ limfatyczny i krążeniowy. Poprawia napięcie, jędrność skóry oraz redukuje oznaki widocznego cellulitu. Kiedy nie chcemy wykonywać szczotkowania ciała samemu można udać się na kuracje medycyny estetycznej – podobne działanie wykazuje maszyna VelaShape 3, która doskonale wpływa na wymodelowanie sylwetki ciała. 

  1. Automasaż

Dotyk działa kojąco i uspokajająco, dlatego też warto samodzielnie masować się. Zaletą automasażu jest zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz napięć powstający w ciele w wyniku codziennych stresów. Pomaga również zrelaksować się i zniwelować stres. Zawsze wykonujemy go w kierunku serca i węzłów chłonnych. Ruchy prowadzimy powoli i spokojnie używając balsamu lub oliwki. Kiedy nie do końca jesteśmy pewni czy odpowiednio wykonujemy automasaż lub wolimy aby ktoś inny za nas to wykonał. Można wówczas udać się do gabinetów gdzie wykonywane są różnego rodzaju masaże dopasowane do naszych potrzeb. Do masażu wykorzystuje się drogocenne składniki, które nawilżają nasze ciało.

Podsumowanie

Dbanie o nasze ciało nie musi wiązać się z bólem i wyrzeczeniami. Wystarczy poświęcić mu chodźby kilka minut dziennie. Warto podejść do pielęgnacji ciała w sposób holistyczny. Ważna jest również odpowiednia i zbilansowana dieta jak i aktywność fizyczna. Małymi krokami możemy bardzo wiele osiągnąć wystarczy mieć swój cel. 

Fizjoterapeuta mgr Karolina Pacyga

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password