Góra

RF mikroigłowa frakcyjna – Czym jest RF mikroigłowa frakcyjna?

Radiofrekwencja mikroigłowa frakcyjna Poznań

 

RF mikroigłowa frakcyjna – Czym jest RF mikroigłowa frakcyjna?

 

Radiofrekwencja mikroigłowa frakcyjna to jedna z najnowocześniejszych metod terapeutycznych w świecie medycyny estetycznej. Mikroigłowa fala radiowe to jednoczesne działanie radiofrekwencji (RF) i mikronakłuwania. Dzięki kontrolowanym uszkodzeniu wierzchnich warstw skóry tworzą się mikrouszkodzenia termiczne które motywują naszą skórę do regeneracji i przebudowy. Głowica posiada mechanizm zassania co powoduje lepszy kontakt z danym obszarem.

 

Przebieg radiofrekwencji mikroigłowej frakcyjnej

 

Radiofrekwencja mikroigłowa frakcyjna polega na jednoczesnym mikronakłuwaniu i podgrzewaniu skóry za pomocą fal radiowych. Głowica urządzenia jest to jednorazowa, sterylna nakładka wyposażona w 10 do 64 igieł pokrytych złotem, które po wkłuciu podgrzewane są do 45-60 stopni Celsjusza. Podczas gdy przykładamy głowice do skóry ona ją zasysa i wprowadza mikroigły na zaprogramowaną głębokość od 0,5mm do 3mm, po czym wysyłany jest impuls elektromagnetyczny podgrzewający skórę. Dzięki temu podgrzewana jest nie tylko powierzchnia tkanki ale także jej głębsze warstwy. Mechaniczna stymulacja mikroigłami w połączeniu z biologicznymi efektami fali radiowej i stymulacji termicznej pobudza samoregenerację skóry, poprawiając jej metabolizm, mikrokrążenie, stymulując kolagen i prowadząc do innych nowych przemian.

 

Skuteczność Radiofrekwencji mikroigłowej frakcyjnej

 

Radiofrekwencja mikroigłowa jest szczególnie skuteczna w usuwaniu rozstępów, rozszerzonych porów, a nawet blizn potrądzikowych. Jest także skuteczna jako alternatywa dla laserowego usuwania zmarszczek bądź jako lifting twarzy. Poprawia jędrność i napięcie skóry. W przeciwieństwie do lasera można ją wykonywać w okresie silnego nasłonecznienia. Jest to obecnie najlepsza metoda pozwalająca na usunięcie nawet starych rozstępów i blizn.

 

Zalety radiofrekwencji mikroigłowej frakcyjnej

 

Najważniejszą zaletą opisywanej metody jest mała inwazyjność, a duża skuteczność. Występuje bardzo małe ryzyko powikłań oraz czas rekonwalescencji jest krótki. Radiofrekwencję można wykonywać przez cały rok, co daje jej przewagę nad laserem frakcyjnym, który można wykonywać tylko w okresie od jesieni do wiosny z powodu zbyt silnego promieniowania w okresie letnim. W przeciwieństwie do lasera frakcyjnego, po radiofrekwencji nie występują także zmiany kolorytu skóry ani złuszczenia. Jedynie miejsce poddane kuracji jest lekko zaczerwienione oraz zauważane są niewielkie ślady po nakłuciach, które znikają po kilku dniach.

 

Sprawdź naszą ofertę RF mikroigłowa

 

– Jakie są wskazania do wykonania radiofrekwencji mikroigłowej?

– Jakie są przeciwwskazania do wykonania radiofrekwencji mikroigłowej?

Jakie efekty daje radiofrekwencja mikroigłowa?

– Jak postępować po radiofrekwencji mikroigłowej?

 

Category:

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password