Góra

HIFU skuteczne działanie – czy HIFU jest skuteczne?

HIFU skuteczne działanie ?

HIFU (high intensity focused ultrasound) to nowoczesna technologia na rynku medycyny estetycznej. Wykorzystywana w celu ujędrniania, zagęszczania skóry. Silnie oddziałuje na fibroblasty pobudzając je do syntezy nowego kolagenu. Głównym zadaniem HIFU jest lifting skóry bez użycia skalpela. 

HIFU to bezpieczna technologia, która wykorzystuje wiązkę fali ultardźwiękowej. W skórze, fala ta wywołuje efekt termiczny, tzn. dochodzi do podgrzewania tkanki i tworzenia się niewielkich punktów koagulacyjnych na odpowiednich głębokościach dostosowanych przez specjalistę. Wzrost wysokiej temperatury powoduje skrócenie włókien kolagenowych obecnych w skórze. Jednocześnie mikrouszkodzenia, które powstają zmuszają skórę do zapoczątkowania procesów regeneracyjnych i odbudowy. Związku z regeneracją powstają nowe komórki, nowa tkanki i oczywiście nowe włókna białkowe: kolagenowe i elastynowe. 

Zaletą HIFU jest brak okresu rekonwalescencji oraz fakt, że nie narusza ona zewnętrznej warstwy skóry. To innowacyjna technologia, która może być łączona z innymi procedurami rewitalizującymi, dając przy tym jeszcze silniejszy efekt odmłodzenia i liftingu skóry. 

HIFU skuteczne działanie – efekty po zastosowaniu tej technologii

Procedura HIFU pozwala na uzyskanie satysfakcjonujących i zadowalających efektów. Rezultaty jakie możemy wyróżnić wykonując HIFU:

  • Poprawa napięcia i wiotkości skóry.
  • Zwiększenie elastyczności skóry. 
  • Zwiększona ilość kolagenu.
  • Odmłodzenie skóry. 
  • Opóźnianie procesów starzenia się. 
  • Lifting.
  • Poprawa owalu twarzy. 
  • Redukcja zmarszczek, podwójnego podbródka. 
  • Podniesienie policzków i powiek. 

Jak długo efekty po HIFU będą się utrzymywać ?

Pierwsze efekty w przypadku wykonania HIFU można zauważyć w ciągu pierwszego tygodnia. U niektórych osób pierwszy efekt może być już widoczny bezpośrednio po kuracji HIFU. Na pełen, ostateczny rezultat należy zaczekać kilka tygodni od 6 – 10. Ze względu na fakt, że skóra regeneruje się z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień. Będzie ona ulegała stopniowej poprawie napięcia i jędrności. Rezultatem liftingu i odmłodzenia skóry można się cieszyć nawet do dwóch lat. Jednakże, wielu specjalistów rekomenduje wykonanie HIFU raz jeszcze po upływie kilku miesięcy, w celu utrwalenia i podwyższenia efektów.

Sprawdź naszą ofertę na HIFU > 

Category:

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password