Góra

Endermologia – co to? Wszystko co musisz wiedzieć

Czym jest endermologia?

Endermologia jest kuracją, którą wykonuje się w celu redukcji cellulitu. Endermologia wykonywana jest za pomocą niewielkiego urządzenia, które pracuje pod ciśnieniem, dzięki temu redukcję cellulitu możemy przeprowadzić na praktycznie każdej powierzchni ciała. Najczęściej jednak procedurę endermologii wykonuje się na udach oraz pośladkach. Masaż endermologiczny jest nieinwazyjny, więc jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą pozwolić Sobie na dłuższy czas rekonwalescencji. Jednymi z efektów endermologii jest zdecydowanie efekt odmłodzenia oraz efekt wyskmulenia sylwetki.

Jak wygląda masaż endermologiczny?

Przed rozpoczęciem kuracji endermologicznej na obszar, który zostaje poddany tej procedurze, nakładana jest specjalna oliwka. Ma to na celu zabezpieczenie skóry przed mikrourazami, zabezpiecza skóry, nie powoduje efektu ,,ciągnięcia’’ skóry i zapewnia prawidłowe działanie światła podczerwonego i fal radiowych, które wykorzystywane sa podczas kuracji.  Masaż endermologiczny zalecany jest dla osób, które chcą zredukować cellulit oraz chcą wymodelować Swoją sylwetkę. Endermologia oprócz zastosowania w medycynie estetycznej wykonywana jest również w celu pozbycia się bólu kręgosłupa lub w chorobach reumatycznych.

Kiedy zobaczę efekty?

Efekty endrmologii widoczne mogą być już po pierwszej wizycie, ponieważ usunięty zostaje wtedy nadmiar wody z partii ciała, które poddajemy masażowi endermoligcznemu. Wszystko jest również zależne od ilości nadmiaru wody w organizmie klienta. Specjalista wykonujący zabieg dopiera indywidualnie procedurę endermolgii do potrzeb klienta. Ważne jest to, aby pamiętać o przerwach, jakie muszą zostać zastosowane między masażami endermoligcznymi. Nie jest ona duża, ponieważ zaledwie kilkudniowa. Natomiast zalecana i najbardziej powszechna seria składa się od 6 do 10 masaży.

Przeciwskazania do endermologii.

Bardzo istotne jest, aby przed każdą kuracją z dziedziny medycyny estetycznej przeprowadzić podstawowe badania, które pozwolą wykluczyć problemy zdrowotne. Przeciwskazaniami do masażu endermologicznego są praktycznie identyczne jak w przypadku innych kuracji, chodzi tutaj o infekcje i nowotwory, ale w przypadku endermologii warto dodać, że nie może on zostać przeprowadzany na ciele osoby, która zmaga się z zakrzepicą bądź stanami zapalnymi naskórka. Mimo bezbolesnej kuracji mogą pojawić się drobne siniaki lub zakwasy, ze wzlędu na pobudzenie naczyń krwionośnych i tkanki łącznej skóry.

 

Sprawdź ofertę Naszego salonu! > kliknij tutaj

Filmik o endermologii > kliknij tutaj 

 

Category:

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password